כל מה שחשוב לדעת על ניקוי שטיחים בבית
שתף
ניקוי ספה בבית

כל מה שחשוב לדעת על ניקוי שטיחים בבית

calendar 30 יולי 2020

שטיחים שנמצאים במרחבים שונים בבית מהווים חלק בלתי נפרד מהעיצוב. שטיח יפה ארוג בצורה מקצועית שיש בו צפיפות חוטים משביעת רצון: יקנה מראה יוקרתי חמים ומזמין למרחב הביתי ויהיה חלק בלתי נפרד מהעיצוב.

כיום, אפשר למצוא שטיחים מצמר גמלים או צמר כבשים, אפשר למצוא שטיחי שאגי שעירים ורכים כמו גם כאלה שנארגים מחוטי כותנה או מכל חומר אחר. כדי לנקות את הפריטים היפים והעדינים האלה דרושה הבנה של החומר ושל הדרך לבצע ניקוי מושלם מבלי להזיק למרקם לאיכות ולצבעים. אז כיצד מנקים? הנה מספר טיפים טובים:

היעזרו במומחים בניקיון

רבים לא יודעים זאת, אבל ניקוי שטיחים בבית, יכול להוביל ללא מעט תקלות כמו דהייה של צבעים, נזק לצמר או לחוטים ויש מקרים שבהם הסופיות נקרעות או שנוצרים חתכים בסיבים עצמם.

תקלות אלה קורות כאשר משתמשים ביותר מדי מים או בחומרי ניקוי שאינם מתאימים, כמו גם בשל ייבוש בשמש חזקה. כדי לנקות שטיחים באופן מקצועי יש לבחור חברה מומחית בכל הקשור לניקוי ריפודים, ניקוי ספות, חיטוי מושבים וכולי. בכך הניקיון יתבצע על הצד הטוב ביותר ללא שימוש בנוזלים מזיקים, ללא דהייה של הצבע וללא כתמים שנשארו על הסיבים אחרי המאמץ שתשקיעו.

כיצד חברה מקצועית תסייע לכם?

חברות מקצועיות מספקות עבודה מקצועית תוך הגעה לבית הלקוח, איסוף הפריטים שדורשים ניקיון מקצועי, ולאחר מכן חידוש הפריטים תוך שימוש במכונות חיטוי, שימוש בחומרים ייעודיים להסרת כתמים, ייבוש נכון של הפריט ואף תיקון סופיות או תיקון סיבים וחוטים באופן מקצועי.

[list-posts-basic]

איך מנקים לבד?

אם אתם בכל זאת רוצים לנקות לבד את השטיח, חשוב לבצע כמה פעולות:

אם השטיח כביס ובגודל המתאים למכונת הכביסה: תוכלו להכניס אותו לכביסה לפי ההוראות הכתובות על תגית היצרן.

בתחילה יש לשאוב את השטיח באופן יסודי תוך שאיבה קלה יותר ובעוצמה פחותה בזמן ששואבים את הסופיות (סופיות הן השערות שבשולי השטיח) כדי שהן לא יקרעו או יצאו ממקומן.

לאחר השאיבה השפריצו על הסיבים והשערות חומר ניקוי ייעודי. כיום אפשר למצוא חומרים מתאימים בכל סופרמרקט. חומר ייעודי ומתאים הוא בדרך כלל קצפי וכזה שניתן לרסס על השערות באופן ישיר.

כעת הניחו לחומר להיספג למשך שעתיים ולאחר מכן החדירו את החומר לסיבים באמצעות מטאטא נקי או מברשת מתאימה.

במידה ויש כתמים שאינם יוצאים, נסו לספוג אותם החוצה עם מטלית ספוגה בחומץ. תנועות הספיגה יאפשרו טשטוש של הכתם.

לאחר השפשוף הניחו לשטיח להתייבש ושאבו אותו שוב באמצעות שואב אבק. רכשו מטליות חד פעמיות לניקוי כתמים ושמרו על הצמר או על הבד מכתמים על ידי ניגוב נקודתי בכל פעם שנוצר כתם על השערות והסיבים. כך תשמרו על ניקיון ומראה נעים ומזמין. 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ