ניקוי ספה אימפלה
שתף

ניקוי ספה אימפלה

calendar 27 מרץ 2022

ניקוי בד האימפלה הוא הקשה ביותר בין כל סוגי הבדים של הספות. הניקיון שלו הוא משימה מאתגרת ביותר כיוון שהוא בד שלאחר תקופה מסויימת של שימוש הציפוי שלו נשחק בחלק מן המקומות ושם מופיעים כתמים קשים לרוב בגוון כהה ואפילו שחור.  לכן יש להתייחס לבד האימפלה בצורה אחראית ונכונה.

אז מה הוא בד האימפלה וממה הוא עשוי ?

בד האימפלה ידוע כבד עם אפקט שדוחה כתמים ולכן הוא נקרא גם כבד המג'יק. בעת הייצור שלו טובלים אותו בחומר דוחה כתמים. מן הסתם הבד הזה הוא בד יקר יותר ויותר מבוקש ע"י הצרכנים. מי לא רוצה שיהיה לו בבית ספה שדוחה כתמים ? 

בד האימפלה הוא גם בד מאוד  יוקרתי ומאוד נעים למגע ומרגיש כמו זמש.

אבל ויש אבל, אומנם הבד דוחה כתמים עד רמה מסויימת, אבל כאשר הבד כן ספג כתם, יהיה מאוד קשה לנקות אותו.

סלונים מסוג בד זה הם הנמכרים ביותר בשוק וגם כמובן במחיר גבוה יותר מכל השאר. וכל זאת בגלל שהוא בד דוחה כתמים, אבל כמו שאמרנו לא תמיד הדבר כך, כי כשהוא כבר מקבל כתם, קשה מאוד להסיר אותו.

בד האימפלה מכיל בתוכו סיבים סינטטיים וגם סיבי כותנה, בתהליך הייצור שלו שמים על הבדים האלו ציפוי בדומה לציפוי טפלון אשר מטרתו לדחות נוזלים ולתת לו שכבת מגן בין נזקי הסביבה לריפוד עצמו.

סוג כתמים בספות מבד אימפלה

יש שלושה סוגים של לכלוך בספות עם בד אימפלה:

לכלוך מוצק – זה סוג לכלוך שאינו מתפרק במים. כלומר, גם אם ננסה לשטוף את הספה בשטיפה רטובה, הלכלוך מהסוג הזה לא יתפרק בעת הניקוי. לכן, מומלץ לשאוב את בד האימפלה אחת לשבוע עם שואב אבק בעל ראש מברשת רכה.

כתמים נקודתיים – אלא בעיקר כתמים שנוצרים בעיקר מאוכל ושתייה. מכיוון שאנו יושבים הרבה בסלון, רואים טלויזיה ולפעמים אפילו אוכלים שם, מן הסתם יצטברו בו כתמים, כמה שננסה לשמור על הספה, לפעמים יפלו לנו פירורים של אוכל ויכתימו את הספה. כתמים אלה אפשר להוריד או באמצעות אנשי מקצוע שיגיעו ועם חומרים מיוחדים יורידו לנו את הכתמים, או שאפשר לנסות ולקנות חומרים מיוחדים לניקוי ספות ולנסות להוריד אותם בעצמנו.

כתמים של לכלוך שמצטבר

כתמים מהסוג הזה המצטברים עם הזמן, מקורם בדרך כלל בזיעה ושומן גוף. הכתמים חודרים עם השנים אל תוך הבד וקשה מאוד להסיר אותם. ולכן מומלץ מאוד לנקות את בד האימפלה אחת לשנתיים באמצעות חברת ניקיון מקצועית. כדי לא להגיע למצב שאת הכתמים האלה לא נוכל להסירם בכלל. ולכן חשוב מאוד להקפיד על ניקיון בד זה אחת לשנתיים כדי שסיב הבד לא יינזק. חברת הניקיון יש לה את החומרים הנכונים כדי לפרק את הלכלוך מבלי לעשות נזק לסיב הבד. 

איך מנקים בד אימפלה

כמו שאמרנו כבר בד האימפלה שהוא כבר מתלכלך, קשה מאוד לנקותו. אז דבר ראשון שעלינו לעשות, אם נשפך נוזל על הבד צריך לנקותו במהירות האפשרית וזאת בגלל שהחומר הדוחה כתמים שעל הבד הינו פתרון זמני בלבד ואינו יעיל בהתמודדות עם נוזלים המושארים עליו לאורך זמן. צריך לספוג מהר את הנוזלים שנוצרו על בד, אסור להשתמש בחומרי ניקיון ובמטליות עם חומרי בישום, משום שזה יזיק לבד. יש לנקות את בד האימפלה רק בחומרים מיוחדים לבד הנ"ל משום שבד זה נחשב לאחד מן הקשים ביותר לניקוי.

צריך להקפיד מאוד לא להרטיב את הבד. רטיבות של מתייבשת כראוי עשויה להתפתח לעובד ויכולה להפיץ ריח לא נעים. אסור לשפשף את הכתמים, שפשוף הכתמים יכול להועיל במעט להסרת הכתם אף הוא בעצם יגרום להרחיב את השטח של הכתם ובנוסף יגרום לחומר המחתים לחדור לעומק הספה.  

 

בד האימפלה מאוד קשה לניקוי באופן עצמאי כיוון שיש לו ציפוי טפלון, הדוחה מים וחומרי ניקיון. לכן מאוד רצוי במקרה הזה להזמין חבר מקצועית אשר יש לה מכונות מיוחדות שמיועדות לחידוש וניקוי הספה מבד אימפלה, המכונות אינן משאירות אינן משאירות כתמים בבד כמו שיטות ניקוי אחרות, והן למעשה הפיתרון היעיל ביותר והיחידי עבור ניקוי של ספות עם בד האימפלה.

ניקוי מקצועי לניקוי ספת בד האימפלה

אז הבנו שניקיון בד האימפלה הוא כמעט בלתי אפשר באופן עצמאי , ולכן כדאי לנו לעיתים לפנות לחברה מקצועית שתעשה לנו את העבודה ותחזיר לנו את הספה למצב מחודש. 

במידה ואתם שוקלים להזמין חברה של שירותי ניקיון לספות מבד אימפלה כדאי לכם לעשות טוב שיעורי בית לפי שאתם מזמינים חברה לביתכם, אתם צריכים לבדוק שהחברה אכן יודעת לעבוד עם בדי אימפלה, שחס וחלילה לא יקרה מצב שיהיה נזק בלתי הפיך שייגרם לספות שלכם.

 

לאחר שהזמנו חברת ניקיון מקצועית ואחראית, נבדוק שהיא משתמשת בחומרים מיוחדים לבד האימפלה, ושהיא מנקה בצורה עדינה. קיימים היום בשוק מכשירים מותאמים ועדינים לצורך ניקוי בד האימפלה וחברות הניקיון ידעו להתאים את חומרי הניקיון והמכשירים לספה שלכם ולסוג הכתם. לאחר ניקיון של הספה, הספה תהיה יותר רגישה בעתיד לקבלת כתמים מפני ששכבה מסויימת מחומר האיטום המונע כתמים יורדת מריפוד הספה.

כאמור, לאחר ניקיון יסודי של ספת אימפלה הבד שלה מאבד מחומר האיטום שלו והספה מאבדת את ייחודה שהיא כמובן דחיית הכתמים בעת ניגוב מהיר של הנוזלים. 

אבל כיום יש שיטות חדשות שיכולות לצפות את בד האימפלה מחדש, כך שהוא ימשיך להיות בד הדוחה כתמים ולא יהיה לכם צורך להזמין כל פעם שנוצר כתם את חברת הניקיון. כך יתאפשר לכם לנקות אותם ביסודיות רק אחת לכמה שנים או שלחילופין אתם מעוניינים לנקות את הספה ביסודיות לעיתים תכופות יותר אך בקלות רבה יותר מאשר הניקיון הראשון משום שציפוי הספה הוסר.

 

לסיכום

ניקוי ספות

בד האימפלה נחשב לאחד הבדים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם. מצד אחד זה בד מאוד קל לניקוי ותחזוקה, בד שדוחה כתמים. ומצד שני מאחר והוא מסתיר בתוכו כמות גדולה של לכלוך מצטבר במשך חייו, הבד הופך להכי קשה שיש לניקוי ברמה המקצועית. כדי לנקות את בד האימפלה בצורה מקצועית, נדרשים חומרים מיוחדים, שימוש נכון בחומרים במינון נכון. כמובן שרק חברה מקצועית תוכל לעשות עם כל הידע שלה והניסיון שלה.

ולכן אם החלטתם בכל זאת לקנות את בד האימפלה, היוקרתי והדוחה כתמים, אתם צריכים לדעת שקניתם ספה עם בד שדורש השגחה תמידית, אומנם הוא דוחה כתמים, אבל אם לא תקפידו על הניקוי שלו כל תקופה מסויימת, הוא יספוג כתמים לאורך זמן שיהיה קשה מאוד להורידם.

 

בד האימפלה נקרא גם בד ה"מגיק", בד קסם, בד שדוחה כתמים במיידית, אבל עם מצטברים בו כתמים שאנו לא רואים אותם, לאורך זמן כשרוצים לנקות אותם הם קשים מאוד לניקוי.

תשמרו על הספה שלכם מבד האימפלה, תשאבו אותה מידי פעם, ומידי שנה שנתיים כדאי לכם להזמין חברה שתעשה לכם ניקוי יסודי שלה ותנקה לכם את הכתמים שהצטברו – כך תהנו מהספה שלכם לאורך זמן ולשנים רבות.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ