ניקוי ספות לפי סוג בד – המדריך השלם 
שתף

ניקוי ספות לפי סוג בד – המדריך השלם 

calendar 12 יולי 2021

אחד התרחישים הפחות נעימים זה שמגיעים אל חברות מקצועיות שייעודן ניקיון אבל כבר מאוחר מדי. האם גם לכם זה קרה? יש לא מעט אנשים שמעידים שלא משנה כמה השתדלו ומה שניסו לעשות לא הצליחו לשמר ולשמור על תקינות מראה הספה שלהם ובסופו של דבר התייאשו ויצאו לרכוש מערכת ישיבה לגמרי אחרת. 

רוצים לעשות את הדברים נכון ולהציל את הספה שלכם כמה שלבים קודם לכן? הנה כמה אפשריות שלא מדברות רק על ניקוי ספות עור אלא על התאמת הניקיון לבד. 

איך מצליחים לשמור על הספה כשהיא מעור הפוך? 

עור הפוך הקרוי גם ז'מש הוא למעשה בד לכל דבר ולכן ניקוי ספות זה ייחשב ניקוי ספות בד לכל דבר. כאמור, שאומרים לכם ז'מש, אומרים לכם אריג מבוקש ביותר שכיום משמש לייצר בגדים, נעליים אבל גם ריפודי ספה וכאן גם נדרשת ההבנה שמגיעים לעניין ניקוי ספות. 

הניקיון יהיה תלוי סוג הז'מש היות שיש לא מעט סוגים שאת חלקם יהיה אפשר לשטוף עם מים ובדומה לבגדים יש בדי ז'מש יהיו חלק שיידרשו מכם ניקוי יבש. בטוחים שיש לכם ז'מש בבית? לרוב ניקיון זה יהיה ניקיון יקר במיוחד ולכן ברוב המקרים אין מדובר בעור אמיתי אלא בד שדומה בלבד ולכן גם הדרישה לניקיון תהיה בדומה לניקיון בד. 

שפשפו בעדינות את המקום עם מטלית נקייה והיזהרו בעדינות הפעולה היות שהיא עלולה להוביל להגדלת הכתם אם תעשו אותה לא נכון. במקרים מסוימים אפשר בהחלט למהול חומץ לבן ולנקות בצורה טבעית את הכתם. אחר כך יש לתת לספה להתייבש ולא להתרגש מהריח החזק, הוא יעלם עם הכתם. 

קטיפה זה גם בד? ניקיון ספות קטיפה 

קטיפה מייצגת בד טבעי המעניק תחושה אוורירית בקיץ, חום ונעימות בחורף והכי חשוב מראה יוקרתי אבל מה קורה שצץ לו כתם? איך מנקים את זה? איך מתמודדים עם זיעה ושומן שנספגים פנימה? 

אם התחושה כבר לא נעימה כמו בעבר, ייתכן שהספה שלכם צריכה מייק אובר שיחזיר לה את הזוהר ואת הנעימות החסרה באמצעות ניקוי מקצועי שיחזיר להם את הרכות ואת התחושה הקטיפתית הבלתי מתפשרת. 

ראשית וודאו כי אכן מדובר בקטיפה ולא דמוי קטיפה! אם כן מדובר בקטיפה אפשר בהחלט לעבור לשלב הבא. 

בשלב הזה חשוב להתחיל להבריש את המיקום של הכתם יש להבריש נגד כיוון הסיבים והכול בעדינות ורכות באמצעות מברשת מתאימה לכך. 

יש לכם ריפוד שאפשר להסיר? הסירו אותו ושלחו לניקוי יבש. התקמט הבד וזה לא בהכרח כתם? תמיד יהיה אפשר להניח על גבי הבד מגבת ומעל לגהץ בעדינות עם מגהץ אדים בלבד. 

המגהץ מטפטף? הזהרו מראש, המים שיצאו ממנו עלולים ליפול על הבד ולהשאיר שם כתם ואת זה אתם לא רוצים על ספת הקטיפה המושלמת שלכם. 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ