ניקוי ספות – עשה זאת בעצמך
שתף

ניקוי ספות – עשה זאת בעצמך

calendar 18 יולי 2019

לרוב הזוגות הצעירים אין רהיטים שהם בחרו בעצמם. אתם יודעים איך נראה סלון של סטודנטים: הספה מהדודה שהתחתנה עכשיו בפעם השלישית, המקרר מסבתא שקנתה חדש, המיטה – מאיפה המיטה? אף אחד כבר לא זוכר מי הראשון שקנה אותה. עבור רוב הרהיטים, כמו תנור או מקרר, או אפילו מיטה – מספיק להעביר סמרטוט עם חומר מרוכז ולהבריק אותם. כשמדובר בספות, זה כבר סיפור אחר לגמרי. רוב הספות מתבלות במהירות, והצבע המקורי שלהן משתנה, גם אם אין עליהן כתמים של אוכל או שתייה. למה? כי באוויר עצמו יש מספיק אבק שנלכד בבד של הספה, ומכסה אותה בדוק עכור. מה הן השיטות הכי טובות לנקות את הספה הביתית?

חסכו לכם כאב ראש והזמינו מנקה ספות במחיר הטוב ביותר בארץ!

חייגו עכשיו

ניקוי ספות עם חומץ

אחת השיטות הקלאסיות, שאפילו סבתא שלנו השתמשה בהן, היא ניקוי הספות בעזרת סמרטוט מהול במעט חומץ. היתרונות של השיטה: זול מאד (בקבוק חומץ עולה כמה שקלים בודדים), ומוציא כתמים טריים יחסית, במיוחד כתמי שומן. עוד יתרון של חומץ הוא, שהוא מנקה כתמי שתן של בעלי חיים, ומנטרל את הריח, כך שהם לא ירצו "לסמן" את שטח הספה שנית (מה שקורה למשל עם חומר ניקוי כמו אקונומיקה, שמשהו באחד המרכיבים שלו גורם לכלבים לחשוב שהם השתינו שם בעבר ולכן ירצו להשתין שם שוב(. החיסרון המרכזי של החומץ הוא כמובן הריח, שאנשים רבים מתקשים לשאת אותו, והעובדה שהיעילות שלו מוגבלת להסרת כתמים יחסית טריים. 

ניקוי ספות בעזרת סודה לשתייה

עוד שיטה מבית סבתא, היא הניקוי באמצעות הסודה לשתייה, שטובה בעיקר בטישטוש והעלמה של כתמים כמו יין. אגב, יש כאלה שמשתמשים באבקת סודה, ויש כאלה שממש שופכים סודה מוגזת. כך כאו כך, השיטה היא לשפוך את הסודה ואז לעבור עם מפית יבשה ולאסוף את הפירורים שנוצרו מהליכלוך. לא יעיל במקרה של כתמים ישנים. 

ניקוי ספות עם אבקת כביסה, לא קפסולות ולא ג'ל

במקרים של כתמים אפשר לשפוך מעט אבקת כביסה ולשפשף חזק עם מטלית נקייה. זה כמובן לא עובד עם קפסולות מרוכזות או עם ג'ל: משהו במרקם הגרגרי עם העוצמה של האבקה, הופך את הניקוי למאד יעיל. גם הריח הוא נעים ולא קשה כמו במקרה של חומץ. הבעיה היחידה היא, שקשה לנקות את האבקה עצמה, במיוחד כשהיא הופכת לעיסה דביקה. לסיכום, אמצעי יעיל, אבל עבודת פרך – במיוחד אם יש כמה כתמים גדולים. 

ניקוי ספות באמצעות תרסיס מיוחד

בשוק נמכרים חומרים שונים לניקוי הספות, רובם מתרכזים בעץ עצמו ולא בריפוד, או בעור – בהנחה שזו ספת עור. התוצאות בינוניות לרוב, מאחר שהתרסיס בעיקר מעניק ברק – שזה חשוב לספת עור – אבל לא מסיר את הכתמים, ולפעמים גם מותיר אחריו כתמים בהירים. 

ניקוי בעזרת חברה מקצועית לניקוי ספות

מן הסתם הפתרון הכי יעיל (וגם הכי קל): מזמינים כמה חבר'ה חסונים, ואלה הופכים את הספה מכל כיוון עד שהיא נראית כמו כלה ביום חתונתה – צעירה, יפה ונוצצת. היתרונות של הפתרון הזה: ניקוי אמיתי של כתמים וחידוש מראה הספה ממש "לנעוריה". החיסרון: זהו הפתרון היקר מבין כל פתרונות הניקוי. מצד שני, זה חוסך לכם רכישה של ספה חדשה. תעשו את החישוב לבד ותחליטו. 

ניקוי באמצעות סבון כלים

יש אנשים שמנקים הכל עם סקוצ' ופלמוליב, וזה כולל גם את ספת הסלון שלהם. האם זה יעיל? במידה מסוימת כן, שכן סבון הכלים אמור להיות עוצמתי. קחו בחשבון שלפעמים הניקיון הזה מבהיר את צבע הריפוד ויוצר כתמים, ושהסקוצ' עלול לקרוע את הבד.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ