ניקוי כתמים משטיחים המדריך
שתף
ניקוי כתמים משטיחים

ניקוי כתמים משטיחים המדריך

calendar 26 אוגוסט 2018

נשפך לכלוך על השטיח? יש כתמים שצריך להסיר? המדריך הזה עבורכם.

ניקוי כתמים משטיחים

השטיחים שלנו מתלכלכים זו עובדה קיימת, בכל מקום בו חיים בני אדם יהיה גם לכלוך, השטיחים שלנו צוברים כמות אבק ולכלוך בהתאם לאופי הבית והמיקום בו הם ממוקמים וכן בהתאם לאופי וסוג השטיח עצמו.

בשטיחים בעלי צפיפות גבוהה יותר וסיבים ארוכים יותר יש נטייה ללכוד כמויות של לכלוך עמוק יותר והטיפול בהם יהיה שונה מאשר בשטיחים בעלי סיבים קצרים או סינתטיים משולבי ניילון וכד'.

שטיחים מסוימים ניתן היום לכבס במכונת הכביסה ושטיחים אחרים אסור בשום אופן לכבס או לקרצף על מנת שלא לפגוע בסיבים ובשטיח.

היות ואת רוב הכתמים הפירורים ניתן להסיר באמצעות ניעור או הפיכת השטיח ודריכה עליו באמצעות גרביים נקיות ואז טאטוא הרצפה מהלכלוך ושאיבת השטיח. הרי שאת הכתמים שנוצרו על השטיח יש להסיר באופן שונה.

ריכזנו עבורכם מספר טיפים לניקיון הכתמים שאגב יכול לסייע לא רק לשטיחים אלא גם לסוגי טקסטיל שונה באותה המידה.

חשוב מאוד לפני כל פעולה להיוועץ באיש מקצוע ולומר לו את סוג השטיח מקורו וסוג הכתם.

בכל מקרה אחת לתקופה חשוב לעשות שימוש בחברת ניקוי שטיחים מקצועית שתוכל גם לטפל בכתמים באופן מקצועי וגם לנקות את השטיח ולהקנות לו מראה מחודש.

אולי יעניין אותך גם: קבלת הצעת מחיר לניקוי ספות עד הבית!

כתמים נוזליים:

כשמדובר בכתמים נוזליים (מיץ, קפה וכו') הפעולה הראשונה שיש לעשות היא ספיגה באמצעות סמרטוט או נייר סופג. אגב עניין נפוץ ביותר שאנו נתקלים כאשר אנחנו מגיעים לבצע ניקוי ריפודי רכב 🙂 לאחר מכן, יש לעבור על המקום המוכתם עם מטלית רטובה על מנת לדלל את הנוזל שנשפך ושוב לספוג עם נייר סופג.

כתמי שומן:

לניקוי כתמים שומניים שאין בהם צבע מאכל, יש לספוג עם נייר סופג ולפזר טלק נטול צבע כדי שיספוג את השומן. כך נמנע מנזק בלתי הפיך לצבעי הסיבים. במקרה של כתמי שומן עם צבעי מאכל, רצוי לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי בדחיפות, כיוון שהצבע שנשאר על האריג צובע אותו ולפעמים אף שורף אותו (כמו כתם על בגד שבמידה ולא מטפלים בו מיד, הוא לא יורד).

כתם ממשקה אלכוהולי:

יש להרטיב בעדינות את מקום הכתם באמצעות מים חמים ובאלכוהול בריכוז של 90% ולנקות באמצעות מטלית בעדינות. כתמי יין אדום ניתן להסיר באמצעות מטלית טבולה ביין לבן.

כתם של סוכריות:

כתמים שנוצרו מסוכריות שנדבקו לסיבים יש להסיר בעדינות באמצעות מטלית עם מיים חמים- כמובן לא תקף לשטיחי משי עליהם אין להניח מיים חמים בשום מצב.

כתם שוקולד:

מי היה מאמין שהדרך לנקות את השוקולד המתוק תהיה באמצעות מלח? במידה ויש כתם שוקולד על הסיבים יש לשפוך על הכתם מלח נתרני של תחמוצת המשמש כחומר ניקוי, לחכות כ- 15 דקות ואז לנקות במטלית ספוגה במים קרים. כשהמקום יבש, יש להסיר את החומר באמצעות הברשה במברשת בגדים.

כתם בוץ:

זהו אחד מהכתמים הנפוצים ביותר בשטיחים. השיטה לנקות אותם היא באמצעות ייבוש מוחלט של השטיח ושאיבת הבוץ היבש עם שואב אבק.

כתם פרי:

יש לנקות בספוג לח שספוג בתערובת של חומץ לבן או מיץ לימון בשילוב אמוניה ביחס של 1:3 מומלץ לנסות את המטלית הספוגה במקום נסתר

כתם שתן או צואה

כיוון שנוזל הכתם הזה חומצתי, יש לספוג את הכתם במגבת נייר ולמסור לניקוי בחברה מקצועית באופן מיידי אל חשש – בחברת ניקוי מקצועית, לפני תהליך הניקוי, מתיזים על השטיחים חומר מיוחד אשר שומר על יציבות הצבעים במהלך תהליך הניקוי.

כתמי דיו ישנים או חדשים:

כתם דיו טרי: ככל שהיווצרות הכתם טרייה יותר כך יש עדיפות לספיגת החומר באמצעות נייר סופג. לאחר מכן  מומלץ לטבול מטלית נקייה בחלב טרי ולהשאיר את המטלית על הכתם למשך מספר דקות. בשלב הבא, יש לרחוץ את מקום הכתם במים חמים ואחר כך לייבש אותו באמצעות התזת קמח תירס או שיבולת שועל

כתמי דיו ישנים ניתן להסיר על ידי הרטבת המקום ושפשוף הכתם בעדינות באמצעות גביש של חומצת לימון יש לחזור על התהליך עד שהכתם ייעלם, ואז לשטוף במים נקיים.

כתם דם:

יש להרטיב את מקום הכתם במים פושרים ולייבש מיד במטלית או בספוג.

כתם של לימון, חומץ וחומצות אחרות:

יש לספוג את מקום הכתם מיד עם תמיסת אמוניאק (יחס אמוניאק-מים 4:1) יש לערוך ניסיון קודם במקום נסתר.בשטיח

כתם של חלודה:

יש להשתמש בחומרים מסירי חלודה, על פי ההוראות הרשומות על אריזתם.

כתם צבע:

כתמי צבע טרי ניתן להסיר באמצעות שפשוף במטלית רטובה הטבולה בטרפנטין. אם הכתם יבש, ניתן לגרד את המקום בעדינות ואז להרטיב את מה שנוצר בווזלין. לאחר מכן יש להמשיך ולנקות כפי שמנקים צבע טרי.

כתם מתכשירי איפור ופרפומריה:

ניתן לנקות באמצעות אלכוהול.

לסיכום:

ניקיון שטיחים עשוי להיות פעולה לא פשוטה, עדיין ישנה חשיבות גבוהה לניקוי השטיח מאחר ודווקא בו מצטברים לכלוכים רבים, במידה ותרצו מידע נוסף על ניקוי שטיחים או לייעוץ חייגו 1700501581

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ