7 טיפים מעולים לניקוי הבית לאחר שיפוץ
שתף
ניקוי הבית לאחר שיפוץ - מאסטר קלין

7 טיפים מעולים לניקוי הבית לאחר שיפוץ

ינון יזדי
ינון יזדי

לעיתים אנו נוהגים לערוך שיפוץ בבית, לרענן אותו, לחדש ולהפוך אותו לנעים יותר לשהייה, פונקציונלי יותר או פשוט יפה יותר משהיה. הבעיה עם שיפוצים היא שכדי להפוך את הבית ליפה ונוח יותר צריך לעבור תחילה שלב לא קצר של הרבה מאוד לכלוך – ואז גם לנקות אותו באופן יסודי לפני שאפשר ליהנות מפירות השיפוץ.
כך למשל אין זה משנה אם השיפוץ נערך בבית כולו בבת אחת או בחדר אחד בלבד – עדיין ללכלוך יש נטייה מרגיזה להתפשט ולהגיע לכל מקום. אבק, צבע, חול ויתר חלקיקים לא נעימים עשויים להגיע מחדר האמבטיה אל הסלון ומהמטבח אל חדר השינה פשוט על ידי תנועת האוויר – כך שכמעט ודאי שבכל שיפוץ, קטן כגדול, יהיה צורך בניקוי מדפים, ניקוי פאנלים וניקוי כל פינה קטנה מלכלוך מיותר.

אספנו עבורכם 7 טיפים חיוניים – ניקיון הבית לאחר שיפוץ שאולי יקלו עליכם מעט לעבור את החלק המפרך כדי להגיע למנוחה, לנחלה ולהנאה מתוצאות השיפוץ:

1. בדרך כלל לקראת השיפוץ נהוג להוציא מהחדר או מהבית את כל תכולתו, ולכן לאחר שהשיפוץ מסתיים אל תמהרו להחזיר אותו. נצלו את העובדה שהמקום ריק כדי לנקותו ורק לבסוף החזירו את התכולה פנימה.

2. השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים. כתמי הצבע או נתזי המלט לא ייעלמו בשטיפה עם חומר סטנדרטי לניקוי רצפות, אלא יש צורך בחומרי ניקוי ייעודיים שיכולים להסיר באופן יעיל יותר את חלקיקי הלכלוך השונים.

3. ניקוי מכשירי חשמל: אם הם התלכלכו מצבע או חומרים אחרים שקשה להסיר, כדאי לעשות שימוש באלכוהול לחיטוי על מנת לנקותם.

4. ניקוי חלונות ופריטים אחרים מזכוכית: כמו שצוין לעיל, יש להשתמש בחומר ייעודי לניקוי חלונות ולא בכל חומר ניקוי כמו אקונומיקה וכדומה. על מנת להימנע מהשארת סימני ניגוב על הזכוכית השקופה ניתן להשתמש בניירות עיתונים.

5. מה עושים נגד האבק? הרוב פונים אוטומטית אל המטאטא, אבל האמת היא שהמטאטא בעיקר מעיף את האבק ויתר חלקיקי לכלוך אל האוויר כך שמדובר במשימה שלא נגמרת. השיטה הטובה ביותר להיפטר מן האבק היא לשאוב אותו באמצעות שואב אבק עוצמתי.

[list-posts-basic]

6. ניקוי הריהוט: אם כבר עברתם שיפוץ, מומלץ שתרעננו ריהוט ישן שבחרתם לשמור לאחר השיפוץ. ניקוי כורסאות, ניקוי המזרנים או הספות עליהם יש לא מעט כתמים( במיוחד במידה ויש לכם ילדים קטנים בבית:)) ישדרגו משמעותית את ההרגשה בכניסתכם לדירה לאחר גמר השיפוץ.

7. ניקוי רצפות: זו צריכה להיות הפעולה האחרונה בניקיון לאחר השיפוץ, משום שכל פעולת ניקוי לאחר מכן עשויה להפיל על הרצפה לכלוך נוסף. מומלץ להשתמש בהרבה מים חמים ומעט חומר ניקוי, משום שכמות גדולה מדי של חומר הניקוי עלולה להותיר סימנים על הרצפות.

כמה מילים לסיום…

המטרה של שיפוץ בבית היא להפוך את החיים בו לנעימה ונוחה יותר, אולם התהליך עצמו עשוי להיות מתיש והניקיון שאחרי עלול להיות קשה להתמודדות. אם כל הטיפים שלעיל לא הצליחו להקל עליכם את ניקוי הבית, הסלון, ניקוי הספות ויתר הרכוש שלכם, באפשרותכם להזמין חברת ניקיון מקצועית שתעשה זאת במקומכם במחיר נוח, בזמן קצר ובאיכות גבוהה.

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אליי
    וואטסאפ