ריח רע בבית: 5 טיפים לנטרול ריחות
שתף
ריח רע בבית - איך מתמודדים

ריח רע בבית: 5 טיפים לנטרול ריחות

calendar 10 אוקטובר 2019

חוש הריח הוא אחד מן החושים המחודדים של בני האדם, והוא הסיבה בעטיה לעיתים אנו נכנסים לבית או לחדר ועוד לפני שמספיקים לסקור את כולו בעיניים כבר מרגישים את הניחוח התלוי בו.
ריחות רעים בבית עשויים לנבוע ממספר מקורות שונים. פח האשפה הוא אחד מן המקורות הבולטים, וכאלה הם גם מקומות המרבץ של חיות המחמד, נעליים, וניחוחות בישול וטיגון. לעומת זאת, יש מקורות שאינם ברורים מאליהם, כמו מקומות שבהם מצטברים חיידקים במשך זמן רב גם מבלי שהדבר ייראה בעין – אבל כן ייקלט באמצעות האף וחוש הריח. רטיבות בקירות, למשל, עשויה להוביל להתפתחות של טחב ועובש שיעלו ריח רע הרבה לפני שניתן יהיה לראות את הכתמים על הקירות או התקרה. גם עשן סיגריות עשוי להידבק לידיים גם הרבה אחרי שמכבים את הסיגריה ואף להישאר על השיער או הבגדים.

איך מנטרלים ריח רע בבית?

1. להשתמש באבקת סודה לשתייה
אחד המאפיינים של סודה לשתייה הוא יכולתה לספוח ריחות וכך למנוע את התפשטותם באוויר. לכן כדאי לפזר מעט סודה לשתייה במקומות בהם קיימים ריחות רעים, כמו בתחתית פח האשפה הביתי או באחד מן המדפים במקרר.
2. לנקות עם חומץ
חומץ הוא אחד מן המרכיבים בתכשירי ניקוי ביתיים, ועל אף שהוא עצמו בדרך כלל בעל ניחוח חזק, הרי שהוא ידוע כמפרק עובש וריקבון וכך מנטרל את הריחות הרעים שלהם – כשהריח שלו עצמו מתפוגג באופן מהיר יחסית. כך ניתן לנקות מקומות מלוכלכים בעיקר במטבח ובאמבטיה.
3. מתי ניקית את הפילטר בפעם האחרונה?
במכשירי חשמל רבים קיימים פילטרים שתפקידם לסנן כל מיני חלקיקים בהתאמה לאופי המכשיר בו הם מותקנים: פילטר במדיח הכלים מסנן את חלקיקי המזון הגדולים, למשל, ופילטרים אחרים מסננים חלקיקים מסוגים שונים במכונת הכביסה, במייבש, במזגן, בתנור, במקרר ועוד. כל השאריות הללו שנותרות על גבי הפילטרים מהוות לעיתים מצע לגידולים בקטריאליים שעם הזמן עשויים להפיץ ריחות לא נעימים. במילים אחרות, שמירה נאותה על תחזוקת הפילטרים במכשירים השונים עשויה לצמצם את הריחות הרעים בבית.

[list-posts-basic]

4. ניקוי ספות ושטיחים
גם הספות והשטיחים בבית צוברים סוגים מגוונים של לכלוך, החל מחלקיקי אבק וחול, המשך בפרוות בעלי חיים בבתים בהם יש חיות מחמד וכלה בשאריות אוכל ושתייה שבאים איתם במגע מקרי ולא מכוון. חשוב מאוד לשמור על ניקיון השטיחים והספות בבית, לבצע תחזוקה מתאימה על פי הוראות היצרן, להקפיד על שימוש בחומרי ניקוי מתאימים ואף להשקיע מעת לעת בהזמנת ניקוי ספות ושטיחים מקצועי על מנת לוודא שהניקוי יהיה באמת מקצועי ויסודי.
5. להילחם בניחוח הרע עם ניחוח טוב
לעיתים בנוסף למאבק בניחוח הרע כדאי להיעזר בניחוחות נעימים ואפילו טבעיים: פרחים וצמחי תבלין הם אפשרות טובה להוסיף ריח טוב לבית, קליפות הדרים שממוקמות ליד פח האשפה או בארונות, סבונים נעימים וכדומה.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ