תיקון ספות עור עשה זאת בעצמך
שתף
ריפוד ספות עור

תיקון ספות עור עשה זאת בעצמך

ינון יזדי
ינון יזדי

הסלון הוא אחד מהמקומות המרכזיים בבית אשר מהווה את חלל השהייה הראשי. מכיוון שלרוב, בני המשפחה ואורחיהם מבלים שעות ארוכות בסלון, ישנו דגש רב על האסתטיקה שלו ועל נוחות השימוש בו.

עקב השימוש בסלון כמקום התכנסות ואירוח של בני הבית, משפחות רבות לשדרג את הסלון שלהם באמצעות ריהוט יוקרתי ויפה למראה כמו ספת עור, אשר מעניקה לחלל החדר נופך אסתטי, יוקרתי ומספקת פתרון ריהוט נוח.

יחד עם זאת, עם השנים ספות העור נשחקות ומאבדות מהברק והערך האסתטי שלהן. המצב עלול להיות חמור במיוחד כאשר הספה נשחקת והופכת להיות מנכס משפחתי לנטל אסתטי אשר מקרין על כל חלל החדר.

ואולם, אין לכם ממה לחשוש: ספות עור ניתנות לתחזוקה ולשימור באמצעות טכניקות פשוטות שמאפשרות שימור הספות במתקונת של "עשה זאת בעצמך" כלומר, ניתן ורצוי להתחזק, לשפץ ולתקן את ספות העור שלכם ללא התערבות של איש מקצוע ובאמצעות מגוון טכניקות פשוטת.

בחלק הבא, נסקור מספר טכניקות שיאפשרו לכם ולכן להבין איך לתקן את ספות העור שלכם ביעילות ובאפקטיביות.

גורמי הסיכון לספות עור

כאמור, ספות עור מועדות לשחיקה עם הזמן הנובעת משימוש שגרתי אך גם מתאונות שונות כדוגמת תקרית יין אדום, עודף יצירתיות של הילדים או מחיית המחמד כמו חתול השורט את הספה או כלב שעולה עליה.

לכן, כדי למנוע שחיקה משמעותית של ספת העור, עליכם לבצע פעם בכמה חודשים תחזוקה מינימלית שלה.

לעיתים, עור הספה מתקשה ומתייבש לאחר זמן מה, ואז מתחילות הצרות האמיתיות: כאשר העור מתקשה, קיימת לו נטייה מוגברת להגיע למצב של התקלפויות ספונטניות, קרעים או תחושה לא נעימה למגע.

במידה ותזניחו את הספה ברגע שיחלו להופיע הקרעים, אתם עשויים להחמיר את הנזק ולהגדיל את הסכנה שבפגיעה רצינית יותר בספה הדורשת התערבות של בעל מקצוע או רפד מקצועי.

בחלק הבא נפרט מספר דרכים להימנע מכל אלו.

למדריך המלא לניקוי ספות עור >>

איך לתקן את ספת העור?

 1. ראשית, רצוי להימנע כליל מהגעה למצב בו נדרשת התערבות של רפד מקצועי או מנקה ספות שיבוא "להציל" את הספה. אין עוררין, שהדרך המרכזית לעשות זאת היא ביצוע תחזוקה שותפת שלה. לכן, פרט לניסיון להרחיק את "גורמי הסיכון" שהוזכרו למעלה, רצוי שאחת לכמה זמן תקפידו לשאוב את הספה באמצעות שואב אבק וכך מנעו הצטברות של לכלוך שיכול לפגוע בנוחות השימוש הספה.
  לחילופין, במידה וספת העור עדינה יחסית, מומלץ להימנע משימוש דחוף של שואב אבק על הספה ורצוי להיעזר במברשת ניקוי קטנה שתאפשר עבורכם ניקוי יסודי ללא בלאי.
  הצטברות של לכלוך וחלקיקים עלול להגביר את השחיקה והבלאי של הספה, ולכן כדאי להימנע מכך בפעולה פשוטה.
 2. השתמשו בחומר ייעודי לניקוי הספה – ספות עור וספות המרופדות בדמוי עור, שונות מספות אחרות המרופדות בריפוד בד או זמש. בהתאם, על מנת לנקות אותן, יש לבחור חומר ניקוי ייעודי ומיוחד אשר אתם יודעים שלא ייפגע בריפוד וישמור על מראה ותחושת הספה. בנוסף, חומרים רבים מכילים חומרים אנטי-בקטריאליים פעילים אשר יסייעו לכם להתמודד עם חיידקים ווירוסים שונים המסתובבים בבית
  כמו כן, חומרים ייעודיים עשויים להכיל בתוכם גם חומרים שפועלים לטובת ריכוך עור הספה והשגת תחושה נעימה למגע. חומרים אלו מסייעים במניעת שחיקה ובכך מצמצמים את הסכנה מהיווצרות קרעים או התקלפויות של הריפוד.

בהקשר זה, חשוב לומר כי עור הוא חומר גלם עדין אשר ייתכן שלא יכול לעמוד בכל החומרים. מסיבה זו, חשוב מאוד לוודא ולהקפיד שהשימוש שאתם עושים בחומרי הניקיון הינו שימוש מושכל ובחומר ייעודי שיימנע נזק לספה ולא יעשה חלילה את ההיפך.

טיפ: אם קיים בכם ספק לגבי טיב החומר יש לכם 2 דרכים להימנע מהיזק לספה: החלפת החומר בשיטת "אם יש ספק אין ספק" או שימוש קטן בו במקום לא בולט שיעיד האם החומר מתאים לספה או לא.

חומר ייעודי לספות עור יכול ואמור לסייע גם במקרה של הופעת כתמים על ספה. במידה ונשפך נוזל על הספה, עליכם להקפיד שזה לא יתייבש בין הסיבים כך שיהיה קשה במיוחד להוציא ולנקות את הכתם.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: ניקוי ספות.

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:  Phone לייעוץ ראשוני
  תחזרו אליי
  וואטסאפ