חמישה טיפים לניקוי שטיח
שתף

חמישה טיפים לניקוי שטיח

calendar 28 אפריל 2019

אחת הבעיות הקשות ביותר בשמירה על הבית שלנו נקי היא כוח הכבידה: שיער, אבק, טיפות משקאות או פירורי אוכל תמיד נופלים כלפי מטה, מה שאומר שכל מיני סוגים של לכלוכים וכתמים מצטברים על השטיח.

למרבה המזל, כמעט כל כתם ניתן להסרה. ניקוי שטיחים מקצועי אמנם ייעשה תוך שימוש בציוד מתקדם וחומרי ניקוי טובים יותר אך עם זאת עשוי להיות יקר מדי לביצוע בתדירות גבוהה; אולם יש אפשרות לבצע ניקוי שטיחים באופן עצמאי, בעזרת חומרים ביתיים ותוך שימת לב לחמשת הטיפים הבאים:

טיפ 1: לבדוק בפינה נסתרת

חומרים מסוימים עלולים לפגוע בשטיח ולהזיק לו במקום לנקות אותו. בפרט כאשר מדובר בשטיח מחומרים טבעיים שנארג בעבודת יד, כדאי לוודא את עמידות הצבע בפינה נסתרת ואז להשתמש בו רק אם אין סימני פגיעה בשטיח.

טיפ 2: חשוב לנקות מהר

ככל שחלף זמן רב יותר מרגע היווצרות הכתם ועד לתחילת הפעולות להסרתו, כך קטנים הסיכויים שפעולת הניקוי תוכתר בהצלחה: סוגי לכלוך מסוימים נוטים לשקוע פנימה לעומק שקשה לטפל בו ביעילות; אחרים נצמדים לסיבים ומתקשים כך שקשה להסיר אותם משם, ויש אפילו סוגי לכלוך שנכנסים פנימה וגורמים לשינוי מהותי בהרכב הסיבים עצמם – ולכן חשוב מאוד להתחיל את הניקוי כמה שיותר מהר ולא להתמהמה.

טיפ 3: אם כבר לשאוב, אז בעדינות

יש שנוהגים לשאוב את השטיח בשואב אבק על מנת להוציא ממנו חלקיקי חול ואבק, אבל בשטיחים מסוימים פעולה זו עלולה לגרום יותר נזק מתועלת: בשטיחים ארוגים בעבודת יד או בשטיחים בהם יש גדילים ("פרנזים"), פעולת שאיבה חזקה או ממושכת מדי עלולה ממש לתלוש חלק מהסיבים. לכן מומלץ לשאוב שטיחים בעוצמה נמוכה ממקסימלית ולא להשאיר את השואב זמן רב באותה נקודה. לניקוי הגדילים אפשר להשתמש במטלית לחה במקום בשואב אבק.

טיפ 4: היזהרו מחומרי ניקוי חזקים מדי

חומרי ניקוי מסוימים מכילים מרכיבים כמו חמצן פעיל, שאמנם יעיל במקרה של ניקיון בדים במכונת הכביסה אולם פחות עבור שטיחים. הוא עלול לגרום לצבעי הסיבים לדהות ולקלקל את המראה הכללי של השטיח, ולכן מוטב להשתמש בחומרים שאינם מכילים חמצן פעיל, כגון סבון כלים. למעשה, יש לא מעט כתמים שאפשר להסיר גם תוך שימוש בחומרים בסיסיים כמו סודה לשתייה, חומץ, לימון ומים חמים בלבד!

טיפ 5: אל תחכו עד שיראו את הכתם

כתמים לא נוצרים על שטיחים רק כאשר נשפך דבר מה, אלא מתלכלכים כל הזמן ולו רק בגלל הדריכה היומיומית עליהם. עם הזמן מצטבר גם לכלוך שומני בין סיבי השטיח; לכלוך זה בהתחלה אינו נראה לעין אולם עם הזמן עלול להפוך לכתם שכאשר כבר תשימו לב אליו – תתקשו להיפטר ממנו. לכן מומלץ לבצע ניקוי שטיחים אחת לשלושה או ארבעה חודשים באמצעות חומר ניקוי ייעודי.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ