ניקוי ספות הבית

02 ספטמבר 2018
שתף כתבה:
הסלון הוא לב ליבו של הבית שלנו, ובתוכו אלה הספות שמהוות את האלמנט הבולט ביותר. אם אנחנו נכנסים הביתה ויש לכלוך קל שבקלים על הספה, אזי התחושה שמתקבלת היא כאילו כל הבית מלוכלך. קל וחומר אם אלה לא אנחנו אלא אורחים שהזמנו הביתה, אז המבוכה גדולה פי כמה.

ניקוי ספות הבית – המדריך המלא איך לנקות את כל סוגי הכתמים לבד!

הספות שלנו מתלכלכות. זו מציאות שאי אפשר להתחמק ממנה. בכל מקום בו חיים בני אדם יהיה גם לכלוך. והמטרה של הספות היא שישבו עליהן. הרבה פעמים לישיבה על הספה נלווה גם מזון ובהתאם לאופי האקלים והמיקום שלהן בבית יכול להצטבר על הספות גם אבק ולכלוך ויכולים להיווצר עליהן כתמים שונים.

לריפודים שונים יש נטייה ללכוד אבק ולכלוך בצורה שונה וכך יהיה שונה גם הטיפול בהם

בעוד שיש ריפודים מסוימים שניתן לכבס במכונת הכביסה יש לא מעט ריפודים שלא מאפשרים זאת ובכל זאת נצטרך לנקות אותם.

ישנם כתמים שייווצרו על הריפוד גם ללא עזרה מחומר נוסף כמו מזון או בוץ אלא כתוצאה מחשיפה לשמש או לאור מסוימים או דהייה של הריפוד עם הזמן.

חשוב לזכור שאת כל הכתמים ניתן לנקות או לטשטש באמצעות ניקוי ספות מקצועי בבית או במקום בו ממוקמת הספה והוא תמיד יהיה הטיפול היעיל ביותר הנקי ביותר והיסודי ביותר. אך אתם כנראה לא תבצעו אותו כל שבוע ולכן תידרש תחזוקה שוטפת נכונה מצדכם לשמירה על מראה הספה ועל הניקיון שלה.

כלל חשוב מאוד לכל ניקיון של כל כתם בריפוד ספה הוא להגיע לספוג את הכתם כמה שיותר קרוב לזמן היווצרותו האמיתי ולספוג אותו באמצעות ספוג או נייר סופג או מטלית סופגת. במקרים בהם הגעתם לכתם כשהוא כבר יבש נכון לשפוך עליו מעט ים קרים ואז לנסות לספוג אותו. ובכל מקרה בשום מצב לא לשפשף את הכתם! שפשוף הכתם למרבה הצער שלא כמו בבגדים יעמיק את הכתם וידחוף את הלכלוך פנימה לעומק הריפוד.

ניקוי ספות הבית – ניקוי כתמים שנגרמו מנוזלים:

כשמדובר בכתמים נוזליים (מיץ, קפה וכו') הפעולה הראשונה שיש לעשות היא ספיגה באמצעות סמרטוט או נייר סופג. לאחר מכן, יש לעבור על המקום המוכתם עם מטלית רטובה על מנת לדלל את הנוזל שנשפך ושוב לספוג עם נייר סופג.

ניקוי כתמים עם שומן:

המון פעמים נרצה לצפות בסרט על הספה ונשנש פופקורן או חטיפים שיש להם נטייה ליפול על הספה וגם להשאיר עליה סימנים. כמובן שהחטיפים יכולים להיות גם צ'יפס או שניצלים ושאר מזונות שומניים הפעולות לניקוי כתם שומן הם כמובן קודם כל ספיגת הכתם עם נייר סופג ואז מומלץ לפזר על הכתם טלק נטול צבע שיספוג את השומן.

ניקוי לכתמים המכילים חומר אלכוהולי:

לפעמים בא לכם טוב לסיים את הארוחה בסלון עם איזה כוס יין /בירה /משקה. ולפעמים החלטתם לפתוח מתנות והבושם החדש נשבר או נשפך או שמכל סיבה אחת נשפך על הספה שלכם חומר שמכיל אלכוהול? אל דאגה! במקרה הזה הדבר הכי חשוב הוא קודם כל להרטיב את המקום בעדינות עם מים חמים כי לאלכוהול יש נטייה להתאדות ואז אין אפשרות לספוג אותו אם תוכלו להוסיף למים גם אלכוהול מרוכז 90% אזי הפעולה תהיה אפילו יותר מוצלחת.  וטיפ נוסף לגבי כתמים שנוצרו מיין אדום – טבלו מטלית ביין לבן וספגו באמצעותה את הכתם.

ניקוי כתמים מסוכריות:

חגגתם יום הולדת? הילדים קיבלו ממתקים? תענוג אבל לפעמים יכולים להישאר מהם מזכרות על הספה. וגם אם נוכל להרים את הסוכרייה עצמה ולהשליכה לפח עדיין יוכל להיווצר כתם ולהישאר על הספה דבק. לכן נטבול מטלית במים חמים ונניח על הכתם בעדינות כדי להמיס את הדבק וננסה לספוג אותו כמה שיותר. מומלץ לחזור על הפעולה על להיעלמות של הדבק ואו הכתם.

ניקוי כתמים משוקולד:

עוגה נפלה על הספה? רציתם להוסיף לשוקו סירופ שוקולד והוא נשפך? לא נורא. השיגו מחנות לחומרי בניין או מרשת השיווק הקרובה מלח נתרני ושפכו בנדיבות על הכתם. המתינו כרבע שעה  ואז הסירו את המלח באמצעו במטלית ספוגה במים קרים. חכו לייבוש של המקום ואז הסירו את השוקולד היבש בעזרת מברשת בגדים. אם אין לכם כזו בנמצא אז היעזרו בספוג.

ניקוי כתמי בוץ:

לרוב לא תמצאו כתמי בוץ על הספה כמו שתמצאו אותם על הרצפה או השטיחים בבית אבל אם לא שמם לב ושמתם את הרגליים עם הבוץ והספה התלכלכה מה שתעשו במקרה הזה הוא קודם כל התרחקו מהכתם וחכו שיתייבש לחלוטין. ואז שאבו את הבוץ עם שואב אבק.  במידה והבוץ נמרח על הספה הרטיבו את המקום עם מים חמים וספגו עם נייר או מטלית עד להיעלמות של הכתם.

ניקוי כתמים מפרות:

מאוד כיף להינות מפירות העונה בסלון. בהרבה סלונים על השולחן מונחת קערת פירות שמעודדת את האכילה שלהם. אבל לפעמים הפרי יכול ליפול או להחליק לנו מהידיים לספה ולהשאיר סימן. לכתם כזה יש להתייחס בעדינות ולעשות שימוש בספוג לח שתספיגו קודם בתערובת של חומץ לבן או מיץ לימון בשילוב אמוניה ביחס של 1:3 מומלץ לנסות את התערובת קודם במקום נסתר על הספה ולוודא שאין לו ריאקציה עם הריפוד.

ניקוי ספות הבית – ניקוי כתמי שתן או צואה

תינוקות או בעלי חיים עשויים להותיר כתמים מהסוג הזה על הספה. אין טעם לכעוס ובטח לא לדאוג זה לא יועיל. את הכתמים ניתן לנקות באופן שטחי להוצאת הריח באמצעות ספיגת הנוזלים עם נייר סופג או מטלית הרטבה וחוזר חלילה על הפעולה ובמועד הקרוב ביותר שתוכלו היעזרו בניקוי מקצועי.

ניקוי כתמי דיו או טושים

החלטתם לסיים את העבודה בסלון או שהילדים רצו לצייר על השולחן והטוש לכלך את הספה? כמה שיותר קרוב למועד היווצרות הכתם נסו לספוג את הדיו באמצעות נייר סופג או מטלית לחה ספוגה בחלב את המטלית כדאי להשאיר על הכתם כמה דקות ולאחר מכן לשפוך על הכתם מים חמים ולפזר קמח תירס או שיבולת שועל על המקום כדי לספוח את הנוזלים עד לייבוש מלא.

אם מדובר בכתם ישן שקיבלתם בירושה כדאי להרטיב את המקום ולשפשף אותו מאוד בעדינות עם גביש של חומצת לימון. שתוכלו לרכוש בחנויות טבע.  יש לחזור על התהליך עד שהכתם ייעלם, ואז לשטוף במים נקיים.

ניקוי כתמי דם:

נחתכתם? הספה התלכלכה? קודם כל וודאו שאתם בסדר והרחיקו את הדם מהספה. לאחר מכן הרטיבו את המקום עם הכתם במים פושרים וספגו בעזרת ספוג או נייר סופג.

ניקוי ספות הבית מכתמי צבע:

החלטתם לצבוע את הבית והספה התלכלכה? לא נורא! את הכתמים שנוצרו  ועדיין טריים תוכלו לשפשף במטלית טבולה בטרמפנטין מאוד בעדינות בתנועות של ספיגה עדיף, ולאחר מכן הרטיבו את המקום והמתינו לייבוש ולאידוי של הריח . אם  כתם הצבע כבר יבש, נסו לגרד את המקום בעדינות ואז הרטיבו את מה שנוצר בווזלין. מרחו מעט ווזלין על המקום והמשיכו לנקות את הכתם כמו שמוסבר על ניקוי צבע טרי.

Rate this post
לקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו 1700-501-581 או השאירו פרטים ונחזור אליכם


המלצות
הזמנו ניקוי קיבלנו ספה חדשה מהיום להיום והשירות מקצועי יעיל וחייכני תודה רבה ינון
RON WEIS
RON WEIS
18:23 15 Aug 19
One of the best. Just perfect service.
ness Tube
ness Tube
17:22 14 Aug 19
שירות מעולה ואדיב מקצועיות והבנה בסוגי הרהיטים השוניםהגיעו בזמן ואף הקדימותודה יינון ונתנאל!
Shlomi Dvir
Shlomi Dvir
13:43 12 Aug 19
איזה שירות מדהים, הזמנתי ניקוי ספות וקיבלתי שירות מהיום להיום (לטובת אירוח) תודה לינון ולצוות. אגב בדרך כלל אני לא כותב ביקורות אבל הפעם אין לי מילים, הבית נוצץ תודה רבה.
Eyal Rahamim
Eyal Rahamim
11:38 04 Aug 19
אני ממש מופתעת מהביקורות הטובות שקראתי.. אני מרגישה חובה לכתוב מה שעברנו כדי שלקוחות נוספים לא יפגעו !!! אנחנו הזמנו את מאסטר קלין לנקות כריות של ספות מרפסת שהתלכלכו מחומר אטימה של בינין . אחרי ששלחתי תמונות והובטח לי שזה ניתן להסרה, קיבלתי הצעת מחיר. ציינתי בפניו כמה פיצים שמדובר בכריות יקרות ולכן אנחנו מעדיפים לנקות את הכריות ולא להחליפן . עלות הניקוי לא היה זול אבל בחרנו באפשרות הזו. הגיע אלינו בחור עובד של החברה - אחרי שהתקשר 3 פעמים ודחה את שעת הגעתו ( 19:30 בערב!!) הוא היה חסר סבלנות וציין בפנינו שהוא מצפה לטיפ ( עוד לא ראה את העבודה!!).התחיל לעבוד על הכריות בזמן שבעלי ניסה להשכיב את הבנות לישון וקרא לו כעבור 10 דקות אחרי שהכרית הראשונה נקרעה!!!. ביקשנו שיפסיק את העבודה ויצרתי קשר עם המנהל ״ינון״. תחילה היה אדיב ונחמד אך כאשר גילה שעל מנת להחליף כרית אחת צריך לקנות סט שלם הוא סירב לשלם. מאותו רגע התקשורת איתו ( שהיתה בהודעות ) היתה עויינת ולא נעימה. לבסוף ניתק קשר -״ אני יוצא מהסיפור הזה תטפלי בזה את מכאן..״ בקיצור קנינו סט חדש שעלה לנו המון כסף ולא זכינו לשום פיצוי ממאסטר קלין. ברור לכולנו שלא תמיד השירות שמציעים מתקבל , אבל נדיר שאני לא מקבלת שירות או אחריות על מה שנעשה או מה שהושחט.. לנו זו חולה ראשונה מסוגה. אז במקרה שלנו לא היה שירות, לא היתה איכות, לא היתה אחריות ולא היה נעים!! מודה שפניתי אליהם לא דרך המלצה אלא בגלל שהיו בין הראשונים בדפדפן ... טעות לעולם חוזרת!!!
katia orvin
katia orvin
13:53 03 Aug 19
שירות שקשה לתאר במילים!הזמנו אני וכלתי ושנינו מרוצות עד השמים!תודה!
Ronit Ellner
Ronit Ellner
07:09 29 Jul 19
אחלה שירות בכל המובניםעמידה בזמניםניקוי מקצועי ויסודי!תותחים!!
Tal Shavit
Tal Shavit
07:39 25 Jul 19
אין מה להמשיך לחפש, ניקוי מקצועי אדיב ואמין. אחרי שרואים את התוצאה לא מבינים למה חיכינו כל כך הרבה זמן עם ניקוי הספות בסלון. מומלץ ביותר.
גיל ציוני
גיל ציוני
12:50 16 Jul 19
ינון בחור מקסים, נתן שרות מהיר ויעיל! במחיר מצויין! ממליצה מאוד!
Anat Bar
Anat Bar
09:25 04 Jul 19
יצרתי קשר עם מאסטר קלין, וכבר למחרת דאגו להגיע ולעשות את העבודה. שירות מהיר ומקצועי ותוצאה מצוינת. חידוש של ספה בשעה, ניקוי והסרת אלרגנים והסלון שלנו נראה כמו חדש. שירות מעולה!
Ethan Dvir
Ethan Dvir
09:50 24 Jun 19
לקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו
1700-501-581
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:מבצעים
השירותים שלנולייעוץ אישי

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם