הסיבה האמיתי לניקוי ספות ושטיחים – הבריאות שלכם!
שתף

הסיבה האמיתי לניקוי ספות ושטיחים – הבריאות שלכם!

calendar 30 יולי 2019

ניקוי ספות בדים ושטיחים – בשביל הבריאות של המשפחה שלכם

בין עם זה ניקוי הספות או השטיחים בבית או כל סוג אחר של בדים, מסביבכם אלפי חיידקים שאינם גלויים לעין! הסיבה המרכזית להצטברות החיידקים היא האוויר והלכלוך המצטבר של הפסולת האנושית, אז נכון אין דרך להינע מזה אבל קחו למשל את המזרון שלכם, מתי לאחרונה בכלל חשבתם על ניקוי מזרונים בבית? אף פעם. למה לא חשבתם על זה? כי לא רואים את המזרן..אבל שתדעו לכם שהלכלוך במזרונים שלכם חוגג כמו שלא חגגתם בחיים  🙂   

חשוב להבהיר שהאבק שלכם לא דומם! החיידקים באבק שלכם מצטברים וחיים ביחד איתכם, מחקרים מדעיים בדקו וקבעו ש- האבק שקיים אצלכם בבית הוא אינו דומם אלא הוא מיקרוביום משגשג שחי בתוכנו, שופע אורגניזמים ולא כולם חביבים 🙂

דוגמא נוספת הוא הרכב שלכם:

חשבתם פעם, מה נדבק לנעליים שלכם במשך היום? עטיפות ממתקים, חול, חרקים, עלים, טינופת, פסולת, אבק ועוד הרבה מאד לכלוכים מסוגים שונים. את כל אלה אתם מביאים אתכם למכונית, ומשאירים באופן קבוע "מזכרות" על שטיחי הרכב. מה זה אומר? שלמרות שאתם בוודאי מקפידים על מקלחת יומית ועל בגדים מכובסים ונקיים, אתם עדיין נוהגים מדי יום בקפסולת חיידקים פעילה. 

האם ניקוי קבוע עוזר במניעת לכלוך השטיחים?

התשובה היא חלקית. ודאי שניקוי קבוע של שטיחי הרכב מסייע במידה רבה להפיכתו של הרכב שלכם לנקי יותר. אם תשטפו את השטיחים ברכבכם בכל כמה ימים,  אין ספק שמידת הלכלוך תצטמצם משמעותית. לצורך כך אגב אתם לא חייבים אפילו לנסוע למכון שטיפה, מספיק שתוציאו בכל יומיים את השטיחים מהרכב, תנערו אותם (סביר להניח, שבכל פעם תהיו המומים מכמות הלכלוך שיוצאת מהם) ותשפכו עליהם בקבוק מים. 

אז מספיק לשטוף את שטיחי המכונית פעם או פעמיים בשבוע?

הלוואי שזה היה מספיק. לרוע המזל, שטיפה מנקה רק את החלקים החיצוניים והשטחיים יותר של שטיחוני המכונית. כדי לבצע ניקוי עמוק תיאלצו לפנות לניקוי עמוק יותר. החדשות הטובות הן, שלא מדובר בשירות יקר במיוחד, ולא תצטרכו לפרק תכנית חיסכון בכל פעם שתרצו  להזמין ניקוי. 

מה תדירות הניקיון שאנו צריכים להזמין, על מנת להשאיר את האוטו נקי?

בדיוק כמו שיש אנשים שמזמינים את המנקה הקבועה לביתם פעם או פעמיים בשבוע באופן קבוע, כך יש לקבוע שגרת ניקוי קבועה גם לרכב. אולי לא פעם בשבוע, אך בהחלט פעם בחודש יכולה לשמור את הרכב במצב של ניקיון אמיתי. 

מדוע אנו בכלל צריכים לנקות את האוטו? הרי אנחנו לא גרים בו…?

עשיתם פעם חישוב, כמה שעות ביום אתם יושבים בתוך האוטו? ולא רק אתם, אלא גם הילדים שלכם, בני זוגכם, בני משפחתכם הקרובה ועוד? לא מעט זמן בכלל. תוסיפו לזה את העובדה שרוב הזמן חם מאד במדינה הזאת, מה שמאלץ אותנו לנסוע בחלונות סגורים, כלואים בחלל של המכונית. בניגוד לבית, שבו החלונות פתוחים ומזרימים אוויר נקי, במכונית, במיוחד כשהחלונות סגורים, אנו נושמים את האוויר שהמכונית מייצרת. האם האוויר הזה נקי? רק אם המכונית עצמה נקייה. ואין הכוונה לניקיון של שטיפה במכון לשטיפת מכוניות. הכוונה היא לניקיון יסודי מקצועי, שמייצר אוויר נקי יותר . ואם כבר מדברים על אוויר נקי, טיפ קטן: כשאתם נוסעים בכבישים בין עירוניים עמוסים תמיד תסגרו את החלונות, כדי לא לנשום את האוויר המזוהם מבחוץ. 

[list-posts-basic]

האם גם ניקוי ריפודים לרכב נכלל בצורך לנקות את המכונית?

בוודאי – ניקוי ריפודים לרכב הוא קריטי לשמירה על ניקיון יסודי. מעבר למרכיב של ניקיון ובריאות, תחשבו על המחיר הכספי ששילמתם עבור המכונית שלכם. האם הייתם רוצים שהיא תיראה מרופטת ומטונפת, הרי בשלב מסוים תרצו למכור אותה ולהתקדם לדגם חדש יותר? כתמי ריפוד טריים קל יותר לנקות ולהעלים מכתמים ישנים, ולכן לא כדאי להתלבט יותר מדי. כאמור, מחיר הניקוי אינו בשמיים, ובטח זול יותר מהנחה שתצטרכו לעשות לקונה הרכב שלכם בבוא העת, שיתחלחל ממצב הריפודים שלכם. בנוסף, יש עניין נוסף: כשאוכלים ברכב ולא מנקים אותו, הוא לא רק מתלכלך, אלא גם מתקלקל: פירורים של חטיפים יכולים לסתום את מנגנוני נעילת החגורה מאחור (סיטואציה שקורית המון במשפחות עם ילדים קטנים שאוכלים במושב האחורי), מה שיוצר מצב מסוכן שבו החגורה פשוט לא ננעלת על גופו של הילד ולא מגינה עליו. 

 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ