איך מנקים שטיחים?
שתף

איך מנקים שטיחים?

calendar 19 יולי 2019

מדריך לניקוי שטיחים בצורה עצמאית

כל דבר חדש  שאנו רוכשים, במיוחד אם שילמנו הרבה כסף עבורו, אנו נוטים לשמור בצד וקצת להתקמצן עליו. כשמדובר בקנייה של שטיח, זה בדיוק ההיפך. אנו קונים מוצר יקר ויפהפה, רק כדי להניח אותו על הרצפה כדי שכולם ידרכו עליו. ואנשים בהחלט דורכים עליו: עם נעליים מלוכלכות מגינת המשחקים, מהבוץ בחנייה, מחוף הים, אפילו מהטיפוס במדרגות לבית, שם אספנו בלא ידיעתנו עטיפה של קרטיב, מסטיק וחלקי חילזון….והכל נשפך אל השטיח, שבאופן פרדוקסלי, ככל שהוא יותר רך ויוקרתי, כך הוא יותר סופג אליו כל דבר שרק מרחף מעליו. אז מה השיטה הכי טובה לנקות את השטיח? כמה טיפים של בעלי ניסיון!

פיזור חומר ניקוי ושאיבת השטיח

אפשר כיום לרכוש חומרים לא רעים בכלל, שאותם מרססים על השטיח, ממתינים קצת ושואבים . התרסיס, שבדרך כלל גם מתלווה אליו ריח נעים מאד, אמור ללכוד את הלכלוך (עד מידה מסויימת) ולהישאב אתו לעולם שכולו אבק בתוך שקית השואב. הטיפול הזה בחלט יעיל ומומלץ לתחזוק שבועי של השטיח, אבל לא כאמצעי הניקוי היחידי. 

ניקיון באמצעות חברות לניקוי שטיחים

אין ספק שהפתרון היחידי לניקוי עמוק של השטיח, הוא לשלוח אותו לניקוי מקצועי במכבסה ייעודית, שם הוא יעבור ניקוי עמוק שיחזיר אותו למראה שבו התאהבתם בחנות. כיום מדובר בטיפול זריז ויעיל, לא יקר במיוחד, שמחזיר לכם את השטיח ממש חדש. ואם זה שטיח שאתם לא רוצים לפרוש כרגע על הרצפה, חברת ניקוי השטיחים שולחת אותו מנויילן, כך שאתם יכולים להניח אותו באיזה שהוא מקום נסתר, ולחכות עד שתרצו להציב אותו, והוא ישמור על הניקיון שלו. דרך אגב, נגמרו הימים שהיה צריך להתאמץ ולסחוב את השטיח למכבסה – היום באים עד אליכם הביתה וגם מחזירים אליכם הביתה את השטיחים.

[list-posts-basic]

 

ניקוי השטיח באמצעות חומץ

אם נשפך לכם על השטיח משקה או אם יש לכם כלב או חתול שהחליטו שהשטיח הוא כר דשא וכדאי לסמן אותו בשתן טרי, אתם יכולים להיעזר בחומץ להסרת הכתמים, ולנטרול הריחות. לוקחים כוס חומץ, מערבבים עם כוס של מים פושרים, טובלים את הסמרטוט הנקי ומנקים. לא בהכרח שיירדו  כל הכתמים, זו גם עבודה מאד מפרכת להתחיל לעבור על כל השטיח עם סמרטוט, אבל לפחות תנטרלו את ריח השתן.

מה לא נכון לעשות, כשהטיח מלוכלך?

קודם כל, נתחיל מזה שאתם לא יכולים להיות עבדים של השטיח שלכם, ולקפוץ על כל כתם. הוא על הרצפה, אנשים ובעלי חיים דורכים עליו כל הזמן, שחררו. 

דבר שני, אל תנסו "למרוח" את הכתם. כשרואים כתם או לכלוך יש נטייה לקחת מגבון או סמרטוט רטוב ולעסות את הכתם בסיבובים, כמו שמנסים להוציא כתם מחולצה למשל. בשטיחים זה ממש לא מומלץ: הלכלוך יורד למטה, לתוך הסיבים, או מתפשט לעבר סיבים אחרים. בשני המקרים אתם רק מקבלים כתם יותר עמוק ויותר גדול, שקשה להשתלט עליו. 

טיפ שלישי הוא לא לנסות לכבס את השטיח. גם שטיחונים קטנים, שנראים שאפשר להכניס למכונת הכביסה, לא צריך לכבס. הצמר ו/או הסיבים שלהם עדינים מדי לברוטליות של המכונה, והם פשוט ייהרסו. יש אנשים שמכניסים את השטיח לאמבטיה ופשוט מקלחים אותו בשמפו ומים, כדי להזרים מעליו את כל הלכלוך. במידה ותרצו ניתן לקרוא עוד טיפים. זה אומנם גורם לאשליה אופטית של נקיון ברגעים הראשונים, כי ממש רואים את הלכלוך משייט החוצה… הבעיה שהשטיח לא מתאושש מכמויות כאלה של מים, וגם אם תניחו אותו בחוץ בשמש החזקה, הוא לא יחזור לעצמו. 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ