איך להסיר כתמי דם מהשטיח ?
שתף
איך להסיר כתמי דם מהשטיח

איך להסיר כתמי דם מהשטיח ?

ינון יזדי
ינון יזדי

הישראלים אוהבים שטיחים! ולא רק בחורף. השטיחים תורמים לאווירה חמימה בבית, מאפשרים פעילויות משפחתיות מקרבות על הרצפה. השטיח הביתי מייצר זכרונות וחוויות משעשעות בתוך הבית בנוסף להיותו פריט עיצובי משמעותי בחלל.

היום קיימים בשוק שטיחים מסוגים שונים ומגוונים המותאמים לצרכים שונים, בין המוכרים ביותר הם שטיחי השאגי בעלי שערות ארוכות, ישנם השטיחים המסורתיים בעבודות יד, שטיחים סינטטיים וכו'.

תרומת של השטיחים לאווירה, העיצוב והנוחות בבית עצומה, אך כדי לשמר את יתרונות השטיח ולהימנע מחיידקים, אבק וכתמים ולשמור על בריאות בני הבית עליכם לתחק אותו נכון ולנקות באופן מקצועי בתדירות מתאימה.

ניקוי ביתי של שטיחים

בעבר היה נפוץ ביותר חובט השטיחים, עם התפתחות הטכנולוגיה התפתח גם שואב אבק חשמלי השכיח ביותר בקרב המשפחות בישראל. שיטות אלה טובות בעיקר לניעור והוצאת האבק מהשכבה העליונה בשטיח.  הניקוי הביתי חשוב מאוד ונחוץ לשמירה על תחזוקה נכונה שהשטיח לא יאבד מהמראה ומהמגע הנעים לאורך זמן.

אך מה קורה עם השכבות העמוקות יותר? כדי להגיע עד אליהן עליכם להיעזר באנשי המקצוע אשר מצויידים במכשור והחומרים הנכונים .

סוגי כתמים נפוצים

מעבר לאבק ולכמויות החול שהשטיח סופח אליו, עלולים להיווצר כתמים קלים או קשים כתוצאה משימוש תדיר בשטיח. במיוחד כמדובר בילדים, פעוטות, אורחים או חיות מחמד שמגיעים במגע ישיר באופן תדיר עם השטיח עלולים להיווצר כתמים של שתן, יין, פליטות, והכתם הקשה ביותר כתם דם.

בכל סוג של כתם אופן הטיפול הוא שונה ולכן מתבצע אבחון מקדים ראשית של סוג השטיח ולאחר מכן של סוג הכתמים שעליו. ככה למעשה נחליט על דרך הניקוי המתאימה ביותר על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות.

כתמי דם והסרתם

כתמי דם נפוצים מאוד, הם בהחלט יכולים להגיע לעומק הסיבים ולהיתקבע שם במידה ולא מטפלים בהם בזמן, ובצורה הנכונה והמעמיקה ביותר.

במצב של כתמי דם אנחנו נשים דגש גדול יותר בשלב החיטוי הנקודתי, דם הוא לרוב כתם עיקש ולכן אנחנו נטפל בו מכל הכיוונים ובכל השכבות ביסודיות עד להסרתו המקסימלית.

תהליך ניקוי שטיחים באופן מקצועי

כאמור, תהליך הניקוי משנה בהתאם לסוגי השטיח, מצבו – הכתמים שעליו וכמובן פרמטר חשוב גילו של השטיח. לכן התהליך תמיד יתחיל בשלב האבחון המתבצע ע"י מקצוענים בעלי ניסיון רב בתחום. תהליך הניקוי יתבצע בחללים מותאמים עם טמפורטורה מתאימה ומבוקרת, לרוב תהליך הניקוי יורכב משלבים בסיסיים ושלבים נוספים המותאמים לשטיח. השלבים הבסיסיים כוללים ניעור, השריית השטיח באמבט מים עם חומרי ניקוי מיוחדים, יניקה ולאחר מכן תהיה שטיפה באמצעות לחץ חזק, הברשה, ריכוך ולבסוף שלבי הסחיטה והייבוש.

בסיום כל תהליך נבצע בקרת איכות מטרתה  להביא לתיקונים ופעולות ניקוי נוספות במידת הצורך וככה אנחנו מגיעים לתוצאות המושלמות וללקוחות מרוצים וחוזרים.

למה אצלנו?

שילוב מנצח של שיטות ניקוי ייחודיות, ניסיון רב ואנשים מקצוע מומחים, שיוביל לניקוי מקצועי יסודי ומוצלח. השטיח יחזור להיות בדיוק כפי שהיה ביום שהוא נקנה ואיכות החיים של בני הבית תעלה וגם השמירה על הבריאות.

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אליי
    וואטסאפ