איך מטפלים בשריטות ומסירים את הכתם מהספה? 
שתף

איך מטפלים בשריטות ומסירים את הכתם מהספה? 

ינון יזדי
ינון יזדי

זה יכול להיות יין שנשפך באקראי על הספה או אפילו צלחת סלט גדושה ברטבים שאחד האורחים שלכם שפך בטעות. מה תעשו במצב הזה? 

האם הכתם מתעקש להישאר או שתוכלו בכוחות עצמכם להיפטר ממנו? כשמדברים על ניקוי ספות בד או ניקוי ספות עור הדרישות הן שונות וקיים פער משמעותי בדרישות התחזוקה ובדיוק בגלל זה החלטנו להביא בפניכם כמה תשובות שיעשו לכם סדר בדברים. 

האם שאבתם את הספה לפני שפצחתם בהליך של ניקוי ספות? עניין הריפוד 

ניקוי ספות מצריך התייחסות רצינית ביותר ואם תיגשו ישירות אל החומרים ותנקו את הספה בלי לשאוב אותה הרי שלא עשיתם דבר כי בדרך זו אתם לוקחים את הכתם ומגדילים אותו על הבד. 

כאמור, לקיחת הכתם בלי לבצע שאיבת אבק קודמת ולנקות אותו עם חומרים רטובים זה למרוח אותו בעוד לכלוך ועוד אבק והתוצאה יכולה בהחלט להיות בלתי הפיכה. 

אז מה כדאי לעשות כדי להעלים את הכתם? 

אם גיליתם כתם שנשפך על הריפוד נקו אותו ישירות עם מגבון או מטלית רטובה במים ושפשפו אבל בעדינות רבה. אם זה עדיין לא עוזר, יש לנקות באמצעות מברשת עדינה ובהתאם להוראות היצרן. 

לכאן או לכאן חשוב לזכור, בדומה לשטיפת הבית, קודם מטאטים ואחר כך שוטפים ובדיוק בהליך של ניקוי ספות, קודם שואבים ורק אחר כך מעבירים את המטלית הרטובה. כמו כן חשוב לציין כי רצוי שהניקוי יתבצע בסמיכות לתקרית הכתם שאם יעבור זמן רב ייתכן שיידרש מכם לערב טיפול שהוא בתוך סיב הבד ומצריך ברוב המקרים מכונה של קיטור שמשפריצה את החומר מקרצפת ויונקת בעקשנות את הכתם מהריפוד. 

אפשרות נוספת לטפל בבעיה של כתם מראש זה לבצע הספגה של הריפוד עצמו כאמור לספק שכבה של הגנה ממקרים בהם יישפך על הספה כתם או נוזל כזה או אחר. בגדול, השירות הזה טוב היות שאם חלילה תתרחש סיטואציה כזו השירות הזה יגן על הספה וימנע מהכתם לחדור עמוק יותר ואז ספק אם יהיה אפשר לנקות אותו. 

במקרים של שריטה על הספה או אז משחת נעליים בצבע של הספה עצמה תפתור את הבעיה ובדומה לצחצוח של נעליים, יילקח החומר ויוחדר פנימה ואם השריטה עדיין תתעקש להישאר תמיד תוכלו לבדוק אפשרויות לצביעה מחודשת של הספה. 

אז אם יש לכם ספות עור ישנות לפני שאתם כן הולכים על הליך כזה רצוי מאוד כי הן תעבורנה ניקיון על ידי חברה מקצועית וכך תגדילו את סיכוייכם לאין שעור. 

בסיכום דבר, אם כבר ניסיתם הכול ועדיין לא הצלחתם להגיע לתוצאה אליה אתם שואפים כל מה שנשאר לכם זה לבחור שירותי ניקוי ספות שמבין, יודע ויכול בהחלט לסייע לכם לפתור את הבעיה על הצד הטוב ביותר. 

 

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אליי
    וואטסאפ