חומר דוחה כתמים לספות – בעד ונגד
שתף
חומר דוחה כתמים בעד או נגד

חומר דוחה כתמים לספות – בעד ונגד

calendar 11 מרץ 2020

הספות הן פריטי הריהוט שבסלון, ומכיוון שהסלון נחשב למרכז הבית והמקום שבו נפגשים בני המשפחה עם עצמם או עם אורחים וחברים – הרי שיש חשיבות מיוחדת למראה של הספות ושל הסלון כולו. אנשים משקיעים לא מעט מחשבה, זמן וכסף בבחירת מערכת הישיבה הסלונית שלהם ושמים לב לפרטים שונים כמו סוג הריפוד, אופן התפירה או הייצור, בחירה מושכלת של חומרי הגלם שמהם עשויות הספות וכמובן מקדישים לצורך כך נתח לא מבוטל מהתקציב המשפחתי. כל אחד רוצה שהספות שלו יחזיקו מעמד כמה שיותר זמן בלי שיהיה צורך להחליף אותן. בנוסף לכך, הספות מהוות חלק נכבד מאד בעיצוב החלל כולו ולכן הן הופכות מהר מאד לאחד המקומות החשובים ביותר בבית.

מהו חומר דוחה כתמים לספות?

מכיוון שכל אחד רוצה שהספות שלו יישארו נקיות ויפות לאורך זמן – הוא עשוי לחפש פתרונות או רעיונות לכך. אחד הרעיונות שקיימים כיום בשוק הוא חומר דוחה כתמים. מדובר בתרסיס שמתיזים על כל שטח הפנים של הספות, הוא נספג מתחת לשכבת הריפוד העליונה ובעצם הופך לשכבת מגן בין השכבה העליונה לבין פנים הריפוד. התוצאה – אם חלילה ייווצר כתם – הוא יישאר על גבי השכבה החיצונית של הריפוד ולא ייספג פנימה. כך יהיה הרבה יותר קל ומהיר לטפל בו, לנקות אותו ולהעלים כל סימן שהוא אולי השאיר על גבי הספה. על פניו נשמע כמו רעיון מצוין, אך חשוב לבחון לעומק את היתרונות והחסרונות של השימוש בחומרים כאלה.

היתרונות של שימוש בחומר דוחה כתמים

נדמה שהיתרונות של השימוש בחומר זה ברורים מאליהם – על גבי הריפוד לא ייווצרו כתמים, אפשר יהיה לסלק כל כתם ברגע שהוא מתגלה והספה תיראה יפה לאורך זמן. מכיוון שהחומר נספג פנימה אל תוך הריפוד, הרי שהספה נשארת בטוחה לשימוש גם אם יישבו עליה חיות מחמד או ילדים קטנים שעלולים ללקק אותה או להניח עליה את הראש. ברוב המקרים תכשירים אלה נטולי ריח או צבע ולכן השימוש בהם כלל לא מורגש וכמובן שמעל לכל חומרי דוחי כתמים ייתנו הרבה מאד שקט נפשי לכל מי שגר בבית, כשיידע שהספות שלו מוגנות ושמורות מפני כתמים כאלה ואחרים.

[list-posts-basic]

מה החסרונות של חומרים דוחי כתמים בספות?

החומרים דוחי הכתמים הם חומרים בעצמם שלא תמיד אפשר לדעת מראש האם הם יסבו בעצמם נזק לספות. גם אם החומר לא נראה והוא מוחדר אל שכבה פנימית ולא נראית של הספה – אי אפשר להיות בטוחים שהוא לא עושה שם נזק או גורם לשחיקה מהירה של הספה. בנוסף לכך, חומרים שכאלה יהיו יעילים בדרך כלל בהרחקת כתמים נוזליים מהספה, אך כתמים מסוגים אחרים יהיה פחות רלוונטיים – קשקוש של עט או טוש, נפילה של מאכל על הספה או כתם כמו צבע או שמן שניתזו לכיוון הספה. מכאן שצריך לחשוב היטב האם אפשר יהיה להשיג את המטרות של שמירה על ניקיון הספות בשימוש חומר דוחה כתמים.

מה הפתרון לשמירה יעילה על ניקיון הספות?

המראה היפה והנקי של הספות טמון בכמה נושאים – הראשון, שמירה ככל האפשר על ניקיונן, עדיף שלא לאכול כשיושבים עליהן ומומלץ שלא לעשות שימוש בחומרים מלכלכים בסביבת הספות ולהנחות בכך את כל בני המשפחה המתגוררים בבית. אחת לתקופה כדאי להזמין שירות ניקוי ספות מקצועי שיגיע הביתה ובמהלכו יבצעו אנשי מקצוע ניקוי יסודי שמותאם בדיוק לספה ולחומרים שמהם היא עשויה. כך יחזור אליה המראה הזוהר, הנקי והחדש והסלון כולו ייראה כאילו נקנה לאחרונה.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ