מהקל לקשה: המשרדים שהכי מאתגר לנקות
שתף
ניקוי משרדים - מאסטר קלין

מהקל לקשה: המשרדים שהכי מאתגר לנקות

calendar 3 נובמבר 2019

לרוב ידוע כי קיימים הבדלים בין ניקוי משרד לבין ניקוי הבית. למשל, בעוד שאת הבית אפשר לנקות ברוב שעות היממה, הרי שאת המשרד רצוי לנקות לאחר שעות הפעילות. הבדל אחר הוא שתדירות הניקיון במשרד חייבת להיות גבוהה יותר מאשר זו של ניקיון הבית, ולו רק משום שבמשרד בדרך כלל יש יותר אנשים. 

אלא שעובדה פחות ידועה היא שיש הבדלים במורכבות פעולת הניקיון בין סוגים שונים של משרדים. הבדלים אלה מושפעים מפרמטרים שונים, ובראשם החלק היחסי של המשרד שחשוף לעיניהם של לקוחות וכמובן אופי הפעילות העסקית המתנהלת בו. 

להלן מספר דוגמאות למשרדים הנבדלים ביניהם ברמת מורכבות הניקיון, מן הקל אל המאתגר:

  • בקושי מלכלך, בקושי מגיעים אליו לקוחות: אם אתם עוסקים בתחום שרובו מתנהל באופן דיגיטלי, כמו כתיבת תוכן, עיצוב גרפי או היי טק, אזי אתם למעשה לא מייצרים הרבה לכלוך מלכתחילה. גם אם אתם מקבלים מדי פעם לקוחות, למעשה כל מה שעליכם לשמור עליו הוא על הניקיון הכללי כמו פינוי כוסות קפה, ריקון פחי האשפה, ניגוב אבק וכו'.

[list-posts-basic]

  • בקושי מלכלך, אבל עם הרבה מאוד לקוחות: משרדי קופות חולים הם מקומות שבהם יש תעבורה גבוהה של לקוחות, אולם הפעילות עצמה איננה מלכלכת מטבעה. אם להוסיף את אלמנט הניקיון כסממן של בריאות, אזי גם במקרה כזה לא מדובר במשימה קשה אם כי התדירות שלה צריכה להיות גבוהה יותר. באופן דומה ניתן לציין משרדי תיווך, משרדי עורכי דין או ראיית חשבון וכדומה.
  • מלכלך, אבל לא הרבה לקוחות: אם העבודה כוללת שימוש בציוד וחומרים כמו מטבח של מסעדה או מכשור כבד כמו רצפת ייצור של מפעל, או רהיטים כמו כורסאות וספות אזי סביר להניח שמדובר בשטח שיש להקפיד יותר על ניקיונו ולו על מנת לשמור על היגיינה באיזור הייצור (כמו במסעדה) ועל תקינות הציוד (כמו במפעל)ומומלץ להזמין לעיתים תכופות חברה מקצועית לניקוי ספות. עם זאת, בהנחה שעיקר העבודה מתבצע באופן שאינו חשוף לעיני הלקוחות, אזי מורכבות הניקיון אמנם עולה אולם התדירות לא חייבת להיות גבוהה.
  • מלכלך מאוד וחשוף לעיני לקוחות רבים: מוסכים הם דוגמא קלאסית למקומות שבהם הלכלוך רב: שמן, פיח, חלקי חילוף וכן הלאה, וכולו חשוף לעיניהם של הלקוחות הפוטנציאליים. אם לא די בכך שהלקוחות הללו רואים את הלכלוך, הרי שבמקרים רבים הם גם נאלצים לשבת בחדר ההמתנה ולבהות בו. מקומות כאלה חייבים לעבור ניקוי בתדירות גבוהה מאוד ובתשומת לב קפדנית לפרטים.

סיכום

ניקוי משרדים חשוב עבור כל משרד בכל תחום, וביניהם יש משרדים שמצריכים יותר מאמץ או תדירות גבוהה יותר מאשר משרדים אחרים. עם זאת, כלקוח, לבעל המשרד חשובה התוצאה ולא הדרך. בין אם לאנשי הניקיון תהיה עבודה קלה או מסובכת, בסופו של דבר התוצאה חייבת להיות משרד נקי, מבריק, מזמין ונעים לשהייה, עבודה וביקור של הלקוחות בו.

 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ