שירות ניקוי ריפודים שירות ניקוי ריפודים

ניקוי ריפודים מקצועי

לכל בית האווירה המיוחדת שלו. לכל סלון האנרגיה והתחושות שהוא מעביר. כשאתם נכנסים לבית של מישהו אחר אתם יודעים לומר האם אתם מרגישים כיף לשבת להתארח או רתיעה. יש הרבה סוגים של בתים והרבה סוגים של עיצובי סלון.

לכל סלון הסגנון והאופי המיוחדים שלהם וההתאמה שלהם לאופי של בני הבית.

ניקוי ריפודים

אך לא בכל הבתים הסלון נבחר באופן מחושב ומתוכנן, בהרבה מאוד בתים הסלון עוצב באופן אקלקטי שבו התחברו להם רהיט לרהיט מתקופות וממקומות שונים ומתקופות שונות.

אנחנו חיים בעולם שבו האריזה חשובה לפעמים אפילו יותר מהתכולה. אנחנו מתרשמים מעיצוב ומאסתטיקה שמנהלת מערכת יחסים טובה עם ניקיון והתאמת צבעים נכונה. חשוב לנו להיות מעודכנים ומתואמים עם הטרנדים האפנתיים והסגנונות השולטים וזה אומר לא פעם לבצע שינויים בבחירות שעשינו בעבר.

אבל אנחנו גם נוסטלגיים. יש לנו חיבור רגשי לרהיטים ולחפצים שעברו אלינו מאנשים שאהבנו ואנחנו רוצים לשמור גם עליהם איתנו.

לפעמים שני הרצונות הללו גם להתחדש וגם לשמר את הנוסטלגיה והזיכרונות לא מסתדרים יחד ונוצר צורך לבחור בין להיפרד מהחפץ האהוב לבין להתאים את הסגנון של העיצוב בבית לסטייל ולסגנון העכשווי.

קיימת אפשרות נוספת  שמאפשרת פתרון יחסי לאי ההתאמה והיא בריפוד החפצים מחדש. הריפוד הוא בעצם שכבת ציפוי בצבע ומרקם חדשים שיכולים להעניק תחושת רעננות לחפץ או לחלל שלם בלי לוותר על הערך ההיסטורי והנוסטלגי.

כך או כך חשוב מאוד לזכור שכל שכבת ריפוד נוספת היא גם הזדמנות לצבירה של חיידקים בקטריות ולכלוך. כך שיחד עם הנוסטלגיה ישמרו עוד כמה דברים שלא בהכרח רציתם לשמור עליהם וחשוב לפני שעושים ריפוד לעשות ניקיון ייסודי מקצועי לריפוד בדיוק כדי לנקות את כל מה שיכול היה להצטבר מתחת לסיבי המושב , בין הקיפולים ובחיבורים למושב ולשאוב את כל זה החוצה.

שואב אבק לא יספיק במקרה הזה – סיבי הריפוד בין אם עשויים מבד /בד סינטטי /דמוי עור/עור בנויים כך שבניהם יכולים להיכלא חלקיקי אבק עם חלקיקי לכלוך אחרים.

פירורי עוגיות/ חטיפים, מזון, קצת רוטב שנשפך, מלח/פלפל או קצת סוכר שהתפזרו, חול או בוץ מהנעליים, אפילו בעלי חיים פצפונים שמצאו את דרכם פנימה, משקאות שונים שנשפכו ונספגו והשאירו שרידים כל אלה ועוד מצטברים סביב הסיבים וברווחים שבניהם ונדבקים זה לזה. שואב אבק לא יפריד את המולקולות לשם כך דרושה עבודה מסוג אחר.

חומרים ייעודיים למטרה של ניקוי וחיטוי שמוחדרים לריפוד ע"י בעל מקצוע שיודע איך לחשב את הכמות הנחוצה ולהתאים את החומר והזמן לסוג הריפוד לפי סוג החומר ממנו הוא עשוי והוותק שלו וכמובן כמות הלכלוך

חשוב מאוד להקפיד שהחומר שמוחדר לריפוד יהיה ידידותי לסביבה מצד אחד אבל גם יחטא וינקה בצורה יסודית ומוחלטת את כל שרידי הלכלוך מסיבי הריפוד.

אחרי שהחומר הוחדר לריפוד ונשאר בו למשך הזמן הנדרש נדרשת פעולת השאיבה היסודית שלו החוצה באמצעות מכשור מיוחד למטרה הזו בעל כוח יניקה ושאיבה חזקים במיוחד שמותאמים לכל סוגי הריפודים וישאב את החומר המנקה והמחטא יחד עם הלכלוך שייצמד אליהם וכך יצא החוצה.

מראה הספה /הכורסא או הכיסא שתקבלו לאחר הניקיון יוכל להשכיח מכם את הרצון לרפד אותו מחדש מכיוון שהוא יראה כחדש.

במקרים רבים כשאנשים עוברים דירה או מרגישים צורך לחדש את מראה הסלון שלהם או פינות הישיבה ושוקלים לשנות את הריפוד אנחנו מציעים להם לבצע ניקיון מקצועי והמראה שמתקבל בתום העבודה הוא ממש כמו של סלון חדש לחלוטין שמייתר את הרצון לשנות עוד.

ניקוי ריפודים וספות על ידי בעלי מקצוע מומחים חיוני לא רק להענקת מראה חדש אלא גם לשמירה על בריאות הנוכחים בבית ולכן מומלץ לבצע אותו לפחות פעם בשנה.

הניקיון משחרר את סיבי הריפוד בכל סוגי הריפודים משאריות אבק ולכלוך שהצטברו בהם ויצרו מושבות של חיידקים ובקטריות שלאנשים רגישים או תינוקות יכולים להפריע – במקרים קשים יכולים לגרום לגירוד ולאלרגיות התעטשויות ותחושת מועקה.

ובמקרים אחרים לריח לא נעים ולתחושת דביקות לא ברורה.

טעות נפוצה לחשוב שבמידה והספה התלכלכה ניקיון שלה עם סמרטוט לח או מגבון מנקה את הלכלוך. הלכלוך שנוצר לא נשאר רק בחלק העליון הנראה לעין של הספה או הריפוד אלא עובר גם לחלק הפנימי שלו ונספג בין סיבי הבד.

גם אם מדובר רק במים או גם אם ישבנו על הספה והזענו או נרדמנו עליה.

וכמובן אם יש לנו גם בעלי חיים שיושבים על הספות והריפודים יחד איתנו.

וגם אם נסענו לחופש ארוך במיוחד וכיסינו את הריפודים והספות בניילונים – אפילו אז עדיין הצטבר אבק ונכון לרענן בעזרת ניקוי ספות וריפודים

נכון, כל ניקיון יאובחן ויתוכנן לפי הצורך, סוג הריפוד גודל הספה או הכיסא והצורך, בהתאם יבחרו החומרים והכמויות ויבוצע הניקיון אבל אי אפשר לוותר על התהליך.

ניקוי ריפודים – מידע חשוב

אנשים רבים נוטים להקל ראש בחשיבות הניקיון של הריפודים והספות ומעדיפים לוותר על שירותי ניקוי ריפודים מקצועי כדי לחסוך את התשלום.
חשוב לציין כי התשלום הנדרש עבור שירותי ניקוי ריפודים משתנה מחברה לחברה ובמידה ועושים את הניקיון פעם בשנה באמת לא מדובר בהוצאה גדולה. במידה ואצלכם השירות הנדרש גבוה יותר מפאת רגישות גבוהה של בני הבית או הימצאות בעלי חיים או תינוקות וכד' קיימת תכנית מנויים בדוק למטרה הזו.

ניקיון לריפודים ולספות הוא משהו שחשוב להכניס לפעילות השוטפת של הבית – ולא כדאי דווקא לחכות איתו לניקיון של פסח- לפעמים דווקא מומלץ יותר לנקות את הסלון בסוף הקיץ לקראת ספטמבר ולאוורר את הספות והריפודים אחרי הקיץ החום והלחות שבאים איתו.

עצם הידיעה שעשינו ניקוי ריפודים כבר מרוממת את מצב הרוח והידיעה שהניקיון הזה הוא אמיתי ובריא אפילו יותר. ובכל הזדמנות שתרצו להרגיש שהבית רענן ומחודש זו אחת האפשרויות הפשוטות יחסית לביצוע. לא צריך לצאת מהבית , לא צריך לסחוב או להוביל שום דבר הכל מתבצע אצלכם ובזמן שמתאים לכם במהירות וביסודיות בלי להשאיר צורך לנקות אחרי הניקיון שוב.

Rate this post
לייעוץ אישי

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

crosscross