שתף
חידוש ספות/ניקוי ספות

כך תשמרו על ספת העור שלכם – המדריך המלא

calendar 28 נובמבר 2021

ספות עור נחשבות ליפות ומרשימות, הן משדרות יוקרה ונעימות מאוד למגע. מסיבות אלו רבים בוחרים לקנות אותן ולשלב אותן בסלון לצד רהיטים ואלמנטים עיצוביים שונים. כדי לוודא שהספות שלכם שומרות על מראה רענן לאורך תקופה ארוכה, חשוב לשמור, לטפל ולתחזק אותן היטב. תשומת לב ראויה וטיפול נכון בזמן, יאפשרו לכם ליהנות מהספות ומהמראה המיוחד שלהן, כך שלא תזדקקו לטיפולים יקרים או אף להחליפן בחדשות.

עור הוא חומר עמיד מאוד, המשתנה עם הזמן עקב שימוש, שחיקה ותהליכים טבעיים. עור ברמה גבוהה עשוי אפילו להשתבח עם השנים, בשל תהליכים הגורמים לו לשפר את גמישותו. ניקוי ספות עור בעזרת חומרים נכונים יחזיר לעור שמנים חיוניים, יסייע לשמור על גמישותו ועל היותו נעים למגע ואף יעזור למנוע התייבשות של העור וסדקים.

טיפול בספות עור: כיצד לנקות ולתחזק את ריפוד הריהוט שלך

ניקוי ספות עור נעשה לרב בהתאם למידת השימוש, אולם במרבית המקרים מומלץ לנקות אחת לשבוע. חשוב לנקות היטב כל חלק בריפוד הספה שלכם, גם כדי לנקות היטב וגם כדי לשמור על גוון אחיד בכל חלקי הספה. כל חלק מקבל גוון מעט שונה לאחר טיפול וכך תימנעו מרהיטים בעלי גוונים שונים. כדי לשמור על הספות שלכם לאורך שנים חשוב להציב אותן במקום שאינו קרוב מדי למקורות חום כמו – תנורים, מזגנים או קמינים, וגם לא במקומות החשופים לפגיעה של קרני שמש ישירה.

בצעו את השלבים הבאים:

  1. בעזרת מטלית רכה, עברו על הריפוד כדי לסלק לכלוך או אבק שעלולים להתיישב על פני השטח. כדי להיכנס לפינות וספה של הספה שלכם, השתמשו בשואב מצויד במברשת עם סיבים רכים, שתעזור לכם להימנע משריטות ושחיקה של פני העור.
  2. בשלב הבא, השתמשו במטלית רכה ולחה על מנת לנגב את פני השטח. מי ברז מכילים אבנית וכלור שעלולים לפגוע בפני העור, לכן עדיף לעשות שימוש במים מזוקקים במידת האפשר. בכל שימוש בחומר חדש, חשוב לערוך ניסוי בפינה נסתרת על מנת לראות כיצד העור מגיב אל החומר שבא אתו במגע. ככלל, עור הוא בעל יכולת ספיגה וחשוב לא להרטיב אותו מדי בנוזלים.
  3. עור מכיל שמנים שצריך לחדש מדי פעם. פעם בחודש לפחות מומלץ להשתמש בתכשיר ייעודי לטיפול וניקוי מוצרים מעור. אלו בדרך כלל תחליבים מיוחדים שעוזרים לשמור על מראה עור מבריק ונקי. חומרים אלה גם עוזרים לעור לשמור על גמישות ועל מגע רך ונעים. לא כדאי לעשות שימוש במגבונים או בחומרים שאינם מיועדים בדיוק למטרה זו, שכן הם עלולים להכיל כימיקלים וחומרים שעלולים להזיק לעור.
  4. לאחר שביצעתם את כל השלבים המוזכרים מעלה, השאירו את הספה להתייבש באופן טבעי, והימנעו מלשבת עליה עד שתתייבש לחלוטין. תהליך זה חשוב על מנת לשמור על העיצוב וקווי המתאר של הספה שלכם וכמו כן כדי למנוע קמטים. 

בכל מקרה, ולו כדי לקבל את האפקט הנדרש ואחת לכמה שנים, כדאי לפנות לחברות, המתמחות בשירותי ניקוי ספות עור ועושות זאת תוך שימוש בחומרים ייעודיים, המאפשרים זאת. 

 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ