סוגי כתמים על הספה ואיך מתמודדים
שתף
חתול על השטיח

סוגי כתמים על הספה ואיך מתמודדים

calendar 1 אוקטובר 2019

אחד הדברים המעצבנים ביותר אשר הורסים את המראה של הסלון שלנו ועל הדרך גם את מצב הרוח שלנו אלו הם הכתמים אשר נוצרים על הספות. לא פעם מדובר בכתמים עקשנים שאינם מוכנים להראות סימני נסיגה מהספה. ככל שמשפשפים אותם יותר, הם כאילו מתבצרים בעמדתם ומתקבעים עמוק יותר בין סיבי הריפוד. לא פעם אין מנוס מפנייה לקבלת שירות מקצועי אשר יבצעו את מלאכת הניקיון באמצעות הכלים שברשותם.
אז דבר ראשון חשוב לשים לב עד כמה שאפשר ולמנוע את היווצרותם שלך הכתמים. ברור שזה הדבר הטוב ביותר. אך אם כבר נוצרו כתמים, חשוב לדעת מה לעשות ועוד יותר מה לא לעשות.

מהירות טיפול

הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא כי ככל שמקדימים לטפל בכתמים שנוצרו על הריפוד, במיוחד שמדובר על כורסא מבד או ספת בד בבית כך יישארו פחות משקעים והכתם ייעלם בקלות רבה יותר. ככל שחולף הזמן והכתם מתקבע, כך קשה הרבה יותר להגבר עליו.

[list-posts-basic]

חומרים מזיקים

ישנם חומרי ניקוי נוזליים אשר אלו לא רק שלא יהיו יעילים, אלא שהם אף ירחיבו את גבולות הכתם. כמו כן ברור גם כי אין לעשות שימוש באקונומיקה שעשוי לפגוע בצבעי הריפוד.

חומרים ייעודיים

הדבר הכי נכון הוא לרכוש חומר ייעודי אשר מיועד בדיוק למטרה הזו ולנסות להסיר את הכתם בצורה שמתאימה לסוג הריפוד ולספה. במקרה והדבר אינו מצליח אין מנוס מפנייה אל אנשי מקצוע אשר ייטיבו לפתור את הבעיה ולהעלים את הכתם בצורה יסודית.

להלן רשימה של כתמי בד אשר אלו נפוצים ביותר על ספות:

 • כתמי שתייה – כמעט כולנו שותים על הספה. לא פעם זה ממש חלק בלתי נפרד מההתרווחות על הספה יחד עם אורחים או מול הטלוויזיה וכדומה. השתייה, כמו שתייה, נוטה להישפך.
  המשקה הנפוץ ביותר אשר מוצא את דרכו על הספה זהו איך לא – הקפה.
 • כתמי קפה – כמעט כולנו מעדיפים לשתות את הקפה שלנו בצורה נינוחה על הכורסא או הספה. בגלל השימוש הנרחב בקפה, רבים הם גם כתמי הקפה על גבי הספות.
  חשוב ללמוד לשמור על הספה מפני כתמי הקפה. זה אומר לסלק מיד את הכוס בסיום השתייה, כמו כן לא להניח את הכוס על הספה אפילו לא בפינה יציבה וגם לא לשנייה אחת בלבד.
  זה עשוי להיגמר עם כתם קפה מכוער שיישאר כמזכרת לאורך זמן.
 • כתמי יין – יין אדום זהו גם כן אחד המשקאות הפופולאריים הנוהגים להותיר את חותמם על גבי הספה. חשוב לשמור היטב בעת שתיית יין כזה ולמנוע טפטופים על גבי הספה.
 • כתמי שוקו – גם השוקו ממש כמו הקפה מותיר רישומים מרשימים למדי על הספה ואם ניקח בחשבון כי על פי רוב צרכני השוקו הם הילדים הקטנים, הרי שהם מועדים יותר לשפיכה של שוקו על הספה וכדאי להגביל אותם מבחינת שתייה בסלון.
 • כתמי אוכל – גם כאלה המקפידים על אכילה מסודרת במטבח על יד השולחן מאפשרים לעצמם לנשנש על הספה. הכתמים הנפוצים על הספות הן:
  כתמי שוקולד – שוקולד יוצר כתמים לא פשוטים וחשוב להיפטר מהם מהר ככל האפשר.
  קטשופ – ילדים, ולא רק ילדים אוהבים קטשופ. הכתמים שהם מותירים הם כמובן הרבה פחות אהובים. הם קשים להסרה ובולטים מאוד מבחינת המראה המכוער הנוצר על גבי הספה.
  מסטיק – גם הוא קשה מאוד להסרה מבדים והכתמים שהמסטיק משאיר הוא לא פעם בלתי ניתן להסרה.
  שמן – כתמי שמן ידועים ככתמים בעייתיים במיוחד היוצרים מראה גרוע.

אז כאמור, הדרך הטובה ביותר היא טיפול מידי בכתם. בכל מקרה ישנם אנשי מקצוע אשר יסייעו במצבים של כתמים עיקשים.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:  Phone לייעוץ ראשוני
  תחזרו אלי
  וואטסאפ