איזה בד קל יותר לניקוי? השוואה בין 5 סוגי הבדים הנפוצים ביותר
שתף
בדים קלים לניקוי - מאסטר קלין

איזה בד קל יותר לניקוי? השוואה בין 5 סוגי הבדים הנפוצים ביותר

calendar 15 אוקטובר 2019

קיימים סוגים רבים של חומרי גלם מהם ניתן לייצר ספות, והמונח "ספות בד" כולל שורה של סוגי בדים שונים. כמו שאי אפשר לומר שכל הירקות כתומים כך לא ניתן לומר שניקוי ספת בד מסוג מסוים זהה לניקוי ספת בד מסוג אחר. לכן אם יש לכם ספת בד וברצונכם לנקות אותה כראוי, כדאי לבדוק קודם מהו הסוג המדויק ולהתאים לו את שיטת הניקוי וחומרי הניקוי.

איך מנקים ספת קטיפה?

הקטיפה נחשבת לאחד מן הסוגים המפוארים ביותר של בד, מיוצרת ממשי, מכותנה או מרכיבים סינתטיים, וחשוב לדעת שצריך להקפיד על התחזוקה שלהן אחרת הן עלולות להינזק בקלות יחסית. בפרט חשוב לדעת האם מדובר בקטיפה טבעית המחייבת ניקוי ללא מים או קטיפה סינתטית הניתנת לניקוי באמצעות מים.

איך מנקים ספת כותנה?

ספות כותנה נחשבות טבעיות, נושמות, עומדות יפה בשמש הישראלית ללא דהייה ונעימות למגע. קל יחסית לנקות אותן מכתמים לא עמוקים, למשל באמצעות מים עם חומץ או נוזל ניקוי כלים מדולל במעט מים פושרים. מאידך, לכלוך וכתמים כגון כתמי צבע עלולים להיות הרסניים ובלתי ניתנים להסרה; בפרט אם חלף זמן רב מרגע היווצרותם ועד לרגע בו מנסים להסירם.

[list-posts-basic]

איך מנקים ספת קשמיר?

בד קשמיר נחשב יוקרתי ונעים למגע, ובשל כך הוא אחד הפופולריים לייצור ספות וכורסאות. ספות קשמיר הן ספות מפנקות שכיף לרבוץ בהן במיוחד בחורף, אז הבד מעניק להן תחושה מחממת, ואף קל מאוד לנקות אותן בעזרת חומרי ניקוי מן הטבע, כמו קליפות הדרים. במקרים של כתמים קשים אפשר להסתייע באבקת סודה לשתייה.

איך מנקים ספת פשתן?

פשתן הוא בד מן הצומח ולכן נחשב לנושם, מאוורר ונעים. הוא נוח, יפה, אינו מתכווץ בכביסה וצבעיו אינם נוטים לדהות. מצד שני, הוא פחות נוח בימי הקיץ ועשוי לצבור אבק עם הזמן. כתחזוקה שוטפת ניתן להשתמש בחומץ או בנוזל ניקוי כלים מדולל במעט מים כדי לנקות ספת פשתן, אולם הדרך הטובה ביותר היא להזמין איש מקצוע שיבצע ניקוי עמוק ויסודי מדי מספר חודשים.

איך מנקים ספת צמר?

צמר הוא בד המופק באופן מסורתי מפרוות בעלי חיים כמו כבשים, אם כי בשנים האחרונות נהוג לדלל אותו בכותנה או במרכיבים סינתטיים. ספות צמר נחשבות לביתיות וחמימות, אם כי בקיץ המגע בהן עשוי להיות פחות נעים. לעיתים ניתן לנקות אותם באמצעות קליפות הדרים, לעיתים יש צורך בניקוי מקצועי, אולם חשוב לדעת כי כתמי צבע ודיו הם בלתי ניתנים להסרה.

לסיכום

אז מי הכי קל לניקוי? אין תשובה אחת. יש בדים קלים לניקוי ויש בדים שמצריכים חברת ניקוי ספות. קטיפה למשל לא מומלצת לבית עם חיות מחמד, וצמר לא מומלץ לבית עם ילדים שאוהבים לצייר בטושים או בצבעים אחרים. בסופו של דבר, בהנחה שרוב הכתמים ניתנים להסרה באמצעים מתאימים, הכל תלוי בהעדפה האישית שלכם.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ