הסרת כתמי שתן מריפוד הרכב
שתף
הסרת כתמי שתן מריפודי רכב

הסרת כתמי שתן מריפוד הרכב

calendar 1 אפריל 2020

כתמי שתן הם לא דבר נעים בשום מקום שבו הם נספגים – ספה, ריפוד של כיסא אהוב או כמובן במושבי הרכב. גם אחרי שמנסים שלל דרכים לניקוי הכתמים – לוקח לא מעט זמן עד שהריח עובר ולא תמיד מצליחים להשיב את הריפוד למצבו הקודם. מכאן שכדאי מאד לחשוב על דרך טובה יותר להיפטר מהכתם ולהסיר אותו בצורה יעילה ונכונה שמצד אחד לא תפגע בריפוד של הרכב ומצד שני – תסיר ביעילות ולחלוטין את הכתם והריח בלי שאפשר יהיה לחשוב או לנחש שהוא בכלל היה שם מלכתחילה. אז איך הכי כדאי לעשות את זה?

איך לנקות כתמים מהריפוד של מושבי הרכב

כשנוצר כתם ברכב חשוב לפעול במהירות. ישנם חומרים נוזליים שמיד ייספגו הריפוד ויהיה הרבה יותר קשה להסיר אותם אחרי פרק זמן מסוים. גם אם מדובר בנסיעה ארוכה חשוב מאד לעשות הפסקה כמה שיותר מהר (במקום בטוח, כמובן) ולבחון מה הנזק שנוצר. אם אכן מדובר בשתן – חשוב לפחות לנסות לספוג חלק מהנוזל כמה שיותר מהר, לפני שיספיק להיספג אל תוך השכבות הפנימיות והעמוקות של הריפוד והמושב. גם אם נדמה שחלק כבר נספג – אפשר וכדאי ללחוץ בעדינות על אותו האזור וחלק בלתי מבוטל של הנוזל ייצא החוצה בחזרה. כאשר הנוזל מפסיק לצאת החוצה ונדמה שלא נשאר ממנו יותר – צריך לבחון האם נשאר סימן כלשהו.

גם אם לא נראה שנשאר סימן כלשהו, אי אפשר לדעת אם לא ייווצר סימן לאחר מכן ולכן חשוב להמשיך ולנקות את האזור של הכתם. באופן מיידי או אם מטפלים בזה בבית – גם מים וסבון יכולים להיות פתרון לא רע בתור התחלה. הדרך הטובה והנכונה ביותר היא לנסות לשאוב את הנוזל החוצה דרך השכבה העליונה של הריפוד. אמנם לא בכל בית ולא לכל משפחה יש שואב שמיועד לנוזלים – אך חשוב לדעת ולהבין שלפעולת השאיבה יש תפקיד מכריע בהעלמת הכתם ובווידוא שלא יישאר שום סימן לתקרית השתן ברכב. בשוק ישנם חומרי ניקוי שמיועדים לשימוש על גבי הריפודים אך כדאי לזכור שאלה מוצרים ביתיים בלבד שהיעילות שלהם לא תהיה גבוהה.

ניקוי מקצועי של מושבים וריפודים

על מנת לוודא מעל לכל ספק שלא יישאר על גבי הריפוד שום סימן או זכר לשתן שנספג – חשוב לפנות לקבלת שירות ניקוי מקצועי ברמה גבוהה מחברה שזה תחום העיסוק שלה. חשוב להזמין את השירות כמה שיותר מהר ולפני שהכתם יהפוך לכזה שקשה או אפילו בלתי אפשרי להסיר. עובדי החברה יגיעו, יבינו באיזה כתם מדובר, מה בדיוק קרה וחשוב לשתף אותם בפרק הזמן שעבר מאז שהכתם נוצר ועד הגיעם אל המקום כדי לנקות היטב את המושבים. מומלץ מאד, על הדרך, לבצע ניקוי יסודי בכל המושבים והריפודים שברכב וזאת מכמה סיבות – האחת – הזדמנות לנצל את השירות המקצועי והיעיל של חברה מקצועית, השנייה – יצירת אחידות במראה של כל הריפודים ברכב ושדרוג השהייה בתוכו.

עובדי חברה מקצועית שעוסקת בניקוי ריפודים יהיו מצוידים בכל כלי העבודה והחומרים המתאימים ביותר לביצוע כל משימה. יהיה להם היתרון הגדול של שימוש בחומרי ניקוי חזקים, תעשייתיים ויסודיים שאנשים בדרך כלל לא יחזיקו בבית ולכן אפשר יהיה לראות תוצאות הרבה יותר טובות. בנוסף, הם יוכלו להספיג את הריפוד בחומר הניקוי ולעשות שימוש בשואב העוצמתי שברשותם על מנת לשאוב החוצה בחזרה את המים ששטפו את המושב ואת חומר הניקוי וכך המושב יהיה יבש בסיום הניקוי.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ