ניקוי והסרת כתמי שתן מספה בד/עור
שתף
ניקוי כתמי שתן מספות

ניקוי והסרת כתמי שתן מספה בד/עור

ינון יזדי
ינון יזדי

הסרת כתמי שתן מהספה בקלות וביעלות

ניקוי כתמי שתן מספות – הכלב שלכם לא סיים סדרת חינוך ואתם צריכים להתמודד עם שתן על הספה? הנכד המתוק נרדם על הספה והשאיר לכם סמני שתן לא נעימים?

ישנם הרבה מאוד כתמים לא נעימים שעלולים להיווצר על ספות, אך ניקוי כתמי שתן מספות הוא ניקוי הכתמים הדחוף מכולם, ריח השתן המאוס העולה ממנו, לא מותיר לנו מנוחה.

אין ספק שלארח את הנכדים זה כיף ונחמד, גם ילדים קטנים בבית זאת שמחת חיים בלתי רגילה, אך ההנאה הגדולה באה גם עם חסרונות לא מעטים הכוללים נזקים לעיתים קרובות. כשנשבר דבר מה יקר ערך זה אכן לא נעים, כשנשפך אוכל על הספה או שתייה נוצרים כתמים שצריך לדאוג לנקות, אך שתן זה כבר סיפור אחר.

ניקוי כתמי שתן מספות – שימוש בחומרים אורגניים

ריכזנו עבורכם את 5 הרכיבים הנדרשים להסיר כתמי שתן מספה בצורה עצמאית:

 1. מים
 2. מברשת
 3. חומר ניקוי מומלץ
 4. חומץ (בזהירות לא מתאים לכל ספה)
 5. שואב אבק

למעשה באופן עצמאי ניתן להחל את הניקוי ובמקרים רבים תקבלו תוצאה פושרת, רוצים להגיע לתוצאה יותר טובה מוזמנים לפנות אלינו לשירותי ניקוי ספות בבית ולחסוך מעצמכם זמן יקר 🙂

בשלב הראשון התחילו בתהליך שפיכת מים וניקוי עם חומר ומברשת עדינה (זהירות מספות עם בד עדין).

שלב שני – השתמשו בחומר חומץ בזהירות כגון לימון על מנת להסיר את השתן מהספה.

שלב שלישי – ייבוש הספה ומתן זמן להתייבשות.

אי אפשר להמתין עם ניקוי כתמי שתן מספות! שימו לב, הדבר נכון בכל סוגי הכתמים אך בכתם זה הדבר נכון כפליים. הריח החומצתי העז שנדבק לסיבים של הספה לא עוזב אותה בקלות אם הוא שוהה זמן רב, ככל שעובר הזמן מולקולות הריח חודרות יותר ויותר לסיבי הבד ולעיתים הופכות את הבעיה לבלתי פתירה (שלא על ידי מכשור מתקדם ומקצועי במיוחד).

לכן, הדבר החשוב ביותר הוא הזמן, הכלב השתין על הספה? אל תבזבזו את הזמן בצעקות על הכלב, יהיה לכם עוד מספיק זמן לזה, גשו לטיפול בכתם ושהמשמעת תחכה (אפשר לצעוק עליו תוך כדי הניקיון ? ….).

כתמי שתן נפוצים בבתים המגדלים חיית מחמד / תינוקות בגיל הגמילה, ועוד.

בשונה משאר הכתמים שהשגרה מייצרת לנו, כתמי שתן תופסים נוכחות גדולה על הריפודים, וזאת עקב התפשטותם המהירה, ולעיתים קרובות אף מדיפים ריח רע עד שהישיבה בסלון נהפכת לבלתי נסבלת.

חשוב לציין שמעבר למראה ולריחות הלא נעימים ששתן גורם לספה, השתן הוא מלכוד בטוח למזיקים ולשאר חיידקים, מזיקים אלה יוצרים סביבה רעילה ולא בריאה העלולים לעורר אלרגיות קשות לבני אדם רגישים, כך שמומלץ לבצע את הליך הניקוי סמוך ככל הניתן להיווצרות הכתם.

מתחילים:)

כאמור, כשניגשים לנקות כתמי שתן בשיטה עצמאית, בכדי להביא תוצאת ניקוי מקסימלית, ניקח בחשבון את עניין החיטוי, הסרת כתמים ללא ניטרול הריח וקטילת החיידקים, ישיג לנו תוצאה שטחית ללא מענה אמיתי לבעיה.

רכיבים לתמיסה:

הצטיידו בקליפות קלמנטינה ( בקליפות אלו מצוי חומר שניקרא גולסטרוצין המעולה לקטילת חיידקים) בשלו אותה היטב בחצי ליטר מים, ערבבו את המים בחצי כוס מיץ לימון (זה לא מתכון לסלט, אל חשש:)) ומהלו בנגיעות חומץ ( בכדי להנעים את התהליך תוכלו להוסיף מבשם בניחוח האהוב עליכם לתמיסה).

גשו לספה והשרו את האזורים הבעתיים , ולאחר השרייה בת 5 דקות השרו את הספה פעם נוספת בכדי להבטיח חדירה מקסימלית של החומר לריפוד,(זכרו, אם השתן הגיע למקום שאתם לא הגעתם, הריח לא ייעלם) ולאחר השרייה נוספת בת 5 דקות הברישו בעדינות את הכתמים עד שתבחינו איך שהמים על הספה נהפכים לשחורים, ופשוט סיפחו אותם עם מגבת.

במהלך הניקוי עלולה הספה להדיף אדי ריח, (לפעמים ברמה כזאת שתקשה עליכם את המשך התהליך), המשיכו בעבודה, אתם בכיוון הנכון:)

מומלץ שהתהליך יבוצע בחדר מאוורר ככל הניתן.

סיימנו, ניראה אחלה, מה הלאה?

לפני הכל, אם הגעתם עד לפה טפחו לעצמכם על השכם, אנו בטוחים שזה לא פשוט.

לסיום, בכדי לוודא שהכתמים לא יחזרו, חשוב לספוח שוב עם מגבת (רצוי נקייה) את הנוזלים מהספה.

סביר להניח שאתם ממש רוצים ספה נקייה, אז נרשה לעצמנו להמליץ לכם לחזור על התהליך והפעם עם מים נקיים, (לא נעים לשבת על קלמנטינות) ולסיום תבצעו ספיחה חוזרת לזירוז הייבוש, תתחדשו:)

במה ניקוי ספות מקצועי מועדף על ניקוי בשיטה עצמאית?

בכדי להשיג פתרון עמוק ואיכותי שיחזיק לאורך זמן, תצטרכו לוודא הוצאת השתן מהספה ומהספוגים ב100%, מה שלעולם לא ניתן לעשות ללא תמיכה של מכונת ניקוי מתקדמת.
המדריך המובא לעיל מספק פתרונות עכשוויים לבעיות נפוצות בספה מבלי להסב נזק לריקמת הבד, אך הוא לא מהווה תחליף לניקוי ספות מקצועי החודר פנימה עד לכ 12 ס"מ ומחטה לכם את הספה בצורה מקסימלית.

כל כמה זמן מומלץ לבצע ניקוי ספות מקצועי?

קשה לענות על שאלה זאת בכלליות, אך אם אתם פה סביר להניח שנהנים מהספה חיות מחמד / פעוטות, מה שמחייב ניקוי עמוק ומקצועי אחת לחצי שנה:)

מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה: 1700501581 לשירותכם בכל עת צוות מאסטר קלין.

ניקוי מהיר בזמן אמת להסרת השתן בקלות

תפסתם את הכתם מיד כשהוא נוצר? קודם תעשו הכל כדי שמינימום מהשתן ייקלט בספה, השליכו מגבת או כל דבר אחר על הספה כדי שיספגו מקסימום מהשתן שטרם חלחל ונספג. בשלב הבא, עליכם לדלדל את השתן, הכינו דלי עם מים, ודלי ריק, השתמשו במטלית ספוגה במים  על מנת לנגב במרץ את הספה.

אל תהססו ללחוץ על הספה, סחטו את המטלית מספר פעמים, בשלב הזה תתחילו ליהנות מלראות את השתן נקלט במטלית תוך כדי שאתם סוחטים את המטלית לדלי הריק בצד.

בשלב הבא ננסה לטפל בריח שלא ייתפס ובחומציות הגבוהה של השתן, טבלו את המטלית במים עם אבקת כביסה, רצוי אבקת כביסה ידנית, כזאת שמותאם לכביסה ביד ולא במכונה, אם אין לכם אפשר להשתמש באבקה רגילה. שפשפו את הספה עם המטלית, נסו להחדיר את החומר פנימה כמה שיותר.

לאחר מכן, נגבו את הספה, קלטו כמה שיותר מהלחות הקיימת.

רצוי מאוד לנסות ולהעמיד את הספה בשמש, השמש עושה פלאים לכתמים, גם כשנדמה שהכתם לא ירד, לעיתים קרובות השמש עושה את הפעולה הסופית ומעלימה את הכתם לגמרי, ממש כלא היה.

ניקוי כתמי שתן של כלבים מספות

[list-posts-basic]

ניקוי כתם שתן שהתייבש

במידה ולא יצא לכם לראות את הכתם בזמן מסיבות שונות, לא צריך להתייאש, הספה עוד לא אבודה. יש עוד מה לעשות, וטוב שכך. כעת השיטות שהצגנו קודם כמובן לא יהיו יעילות כל כך. ככל שהזמן חולף הקושי לבצע ניקוי כתמי שמן מספות לבד הולך ועולה.

זהירות מחומרים חזקים

שימו לב להתרחק מחומרים חזקים שמוכרים בחנות, הרבה מאוד מהם מזיקים ממש לבד וגורמים לכתמים בלתי הפיכים, כל חומר שאתם מביאים הביתה נסו בפינה רחוקה מהעין.

השיטות המומלצות לטיפול בכתם ישן כוללות שימוש באותם פעולות אלא בחומרים קצת יותר אגרסיביים מאבקת כביסה, כמו ניקיון עם מטלית בחומץ מהול אחד על אחד, מריחת סודה לשתייה לאחר מכן וייבוש בשמש.

רוצים לקבל את התוצאות הטובות ביותר?

ניקוי ספות על ידי אנשי מקצוע יבטיח לכם שמירה על איכות הבד ושימוש בחומרים מתקדמים ועדינים לבד, מבלי לשרוט את הספה, שאיבת כתמי השתן בצורה יסודית, חידוש הספה למצבה הראשוני, ממש כמו בחנות, וניחוח של ניקיון בכל הסלון!

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:  Phone לייעוץ ראשוני
  תחזרו אליי
  וואטסאפ