ניקוי שטיחי רכב 
שתף

ניקוי שטיחי רכב 

ינון יזדי
ינון יזדי

רוצים להימנע ממחלות נשימה? תתחילו בניקוי שטיחי רכב  

חשבתם פעם, מה נדבק לנעליים שלכם במשך היום? עטיפות ממתקים, חול, חרקים, עלים, טינופת, פסולת, אבק ועוד הרבה מאד לכלוכים מסוגים שונים. את כל אלה אתם מביאים אתכם למכונית, ומשאירים באופן קבוע "מזכרות" על שטיחי הרכב. מה זה אומר? שלמרות שאתם בוודאי מקפידים על מקלחת יומית ועל בגדים מכובסים ונקיים, אתם עדיין נוהגים מדי יום בקפסולת חיידקים פעילה. 

האם ניקוי קבוע עוזר במניעת לכלוך השטיחים?

התשובה היא חלקית. ודאי שניקוי קבוע של שטיחי הרכב מסייע במידה רבה להפיכתו של הרכב שלכם לנקי יותר. אם תשטפו את השטיחים ברכבכם בכל כמה ימים,  אין ספק שמידת הלכלוך תצטמצם משמעותית. לצורך כך אגב אתם לא חייבים אפילו לנסוע למכון שטיפה, מספיק שתוציאו בכל יומיים את השטיחים מהרכב, תנערו אותם (סביר להניח, שבכל פעם תהיו המומים מכמות הלכלוך שיוצאת מהם) ותשפכו עליהם בקבוק מים. 

אז מספיק לשטוף את שטיחי המכונית פעם או פעמיים בשבוע?

הלוואי שזה היה מספיק. לרוע המזל, שטיפה מנקה רק את החלקים החיצוניים והשטחיים יותר של שטיחוני המכונית. כדי לבצע ניקוי עמוק תיאלצו לפנות לניקוי עמוק יותר. החדשות הטובות הן, שלא מדובר בשירות יקר במיוחד, ולא תצטרכו לפרק תכנית חיסכון בכל פעם שתרצו  להזמין ניקוי. 

מה תדירות הניקיון שאנו צריכים להזמין, על מנת להשאיר את האוטו נקי?

בדיוק כמו שיש אנשים שמזמינים את המנקה הקבועה לביתם פעם או פעמיים בשבוע באופן קבוע, כך יש לקבוע שגרת ניקוי קבועה גם לרכב. אולי לא פעם בשבוע, אך בהחלט פעם בחודש יכולה לשמור את הרכב במצב של ניקיון אמיתי. 

מדוע אנו בכלל צריכים לנקות את האוטו? הרי אנחנו לא גרים בו…?

עשיתם פעם חישוב, כמה שעות ביום אתם יושבים בתוך האוטו? ולא רק אתם, אלא גם הילדים שלכם, בני זוגכם, בני משפחתכם הקרובה ועוד? לא מעט זמן בכלל. תוסיפו לזה את העובדה שרוב הזמן חם מאד במדינה הזאת, מה שמאלץ אותנו לנסוע בחלונות סגורים, כלואים בחלל של המכונית. בניגוד לבית, שבו החלונות פתוחים ומזרימים אוויר נקי, במכונית, במיוחד כשהחלונות סגורים, אנו נושמים את האוויר שהמכונית מייצרת. האם האוויר הזה נקי? רק אם המכונית עצמה נקייה. ואין הכוונה לניקיון של שטיפה במכון לשטיפת מכוניות. הכוונה היא לניקיון יסודי מקצועי, שמייצר אוויר נקי יותר . ואם כבר מדברים על אוויר נקי, טיפ קטן: כשאתם נוסעים בכבישים בין עירוניים עמוסים תמיד תסגרו את החלונות, כדי לא לנשום את האוויר המזוהם מבחוץ. 

האם גם ניקוי ריפודים לרכב נכלל בצורך לנקות את המכונית?

בוודאי – ניקוי ריפודים לרכב הוא קריטי לשמירה על ניקיון יסודי. מעבר למרכיב של ניקיון ובריאות, תחשבו על המחיר הכספי ששילמתם עבור המכונית שלכם. האם הייתם רוצים שהיא תיראה מרופטת ומטונפת, הרי בשלב מסוים תרצו למכור אותה ולהתקדם לדגם חדש יותר? כתמי ריפוד טריים קל יותר לנקות ולהעלים מכתמים ישנים, ולכן לא כדאי להתלבט יותר מדי. כאמור, מחיר הניקוי אינו בשמיים, ובטח זול יותר מהנחה שתצטרכו לעשות לקונה הרכב שלכם בבוא העת, שיתחלחל ממצב הריפודים שלכם. בנוסף, יש עניין נוסף: כשאוכלים ברכב ולא מנקים אותו, הוא לא רק מתלכלך, אלא גם מתקלקל: פירורים של חטיפים יכולים לסתום את מנגנוני נעילת החגורה מאחור (סיטואציה שקורית המון במשפחות עם ילדים קטנים שאוכלים במושב האחורי), מה שיוצר מצב מסוכן שבו החגורה פשוט לא ננעלת על גופו של הילד ולא מגינה עליו. 

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אליי
    וואטסאפ