איך מנקים ספה מבד רחיץ?
שתף
ספת אימפלה לאחר ניקוי מאסטר קלין

איך מנקים ספה מבד רחיץ?

ינון יזדי
ינון יזדי

בואו נודה באמת – מי מאיתנו לא אוהב לשבת בסלון ולהרגיש שהכל סביבו נקי וממש כמו חדש? התשובה היא שכולנו מעדיפים תחושה רעננה ונקייה בבית שלנו, ובמיוחד בסלון – החדר הפופולרי ביותר במרבית הבתים, החדר שבו מבלים את רוב שעות הערב, בין אם זה עם המשפחה, בין אם זה עם חברים, לבד או עם בן הזוג.

ועם זאת, הבית בכללותו נוטה להתלכלך בחלוף הזמן – במיוחד הרהיטים, שצוברים אבק לאורך היום. ומבין כל הרהיטים, הראשונה להתלכלך היא הספה. הספה – הרהיט האהוב על כולנו.

היא יכולה להיות ספת עור, ספת בד או ספת זמש וכיוצא בזאת – ועדיין היא המקום שבו נתיישב ונשקע, נקרא ספר טוב, ננשנש משהו קטן, נצפה בתוכנית טלוויזיה אהובה או נשוחח עם יקירינו.

ולכן, ניקוי ספות הוא מיומנות חשובה שכדאי להכיר. לפעמים, כאשר יש כתמים קטנים – נוכל להסיר אותם בקלות. אך לפעמים, ניתקל בכתם עקשן שמסרב לרדת, לא משנה מה ניסינו – ואז יעמדו בפנינו שתי אפשרויות.

האחת, לפנות לשירות ניקוי ספות מקצועי, שייעשה על ידי בעל מקצוע מנוסה, שבבעלותו החומרים החזקים והמקצועיים ביותר. האפשרות השנייה היא לנסות לנקות את הכתם בעצמנו, ולכך יש כמה וכמה שיטות שאותן נציג.

ספות בד רחיץ טיפים לקראת הניקוי

באופן כללי ובחלוקה גסה, ישנן שני סוגי ספות לניקוי שנצטרך להתייחס אליהם בנפרד, כמו ניקוי ספות עור או ספות בד.

כמובן שבכל קטגוריה יש מגוון סוגים שונים של חומרים, שעשויים להגיב אחרת לשיטות ניקוי שונות.

לכן, יש כמה טיפים ראשוניים שעליהם נמליץ:

 • לפני כל ניקוי כלשהו שנרצה לבצע – נתחיל את הניקוי בחלק אחורי או מוסתר של הספה שלנו, זאת כדי למנוע אסון ונזק שייגרם לספה, במידה שחומר או שיטת הניקוי שבחרנו אינם מתאימים לחומר הייחודי שממנו עשויה הספה. בצורה כזו, נוודא שהשיטה מתאימה, ושניתן להתחיל לנקות את הספה כולה בבטחה.
 • מכיוון שספה היא רהיט עדין בדרך כלל, במיוחד ספות עור – נשתדל שלא לנקות אותה בגסות ובתנועות חזקות מדי – זאת כדי שלא לפגוע בריפוד או חלילה לקרוע אותו. שפשוף חזק מדי של ספת בד עלול לשחוק אותו ולהביאו למצב של בלאי בטרם עת.
 • בדקו את סוג הספה שלכם. כאשר תדעו מאיזה חומר בדיוק היא עשויה, תדעו להיזהר יותר משיטות ניקוי מסוימות. לדוגמא, שימוש בחומץ אינו מתאים לניקוי ספות עור או לניקוי ספות זמש.

ספה מבד רחיץ – יתרונות וחסרונות

ספה נקייה בצבע אפור לבן

תחילה, חשוב להסביר מהו בד רחיץ. בד רחיץ הוא בד לריפוד שהינו קל מאוד לתחזוקה שוטפת ולניקוי. מדובר בסוג של ריפוד שמסוגל לספוח אליו מים ולקבל טיפולי ניקוי נוזליים ללא חשש של שחיקה או הורדת צבע.

עם זאת, לכל בד רחיץ יש את הגבול שלו, ובמידה שנעבור את הגבול – הבד הרחיץ כן עלול להינזק בסופו של דבר. הכל תלוי ברמת השחיקה והעמידות של אותו הבד.

כמו כן, ספה מבד רחיץ נוטה להתלכלך בקלות, זאת משום שהבד סופח אליו חומרים חיצוניים. כמו שהוא סופג מים, כך גם לכלוך.

אז מה זה אומר לגבי הניקוי שלו? ניקוי ספות מבד רחיץ לא בהכרח יוכל לכלול כביסה, בעוד שלא כל סוג של בד רחיץ הינו עמיד מספיק כדי לעבור כיבוס.

עם זאת, בד רחיץ יוכל להיות מנוקה לעיתים קרובות באמצעות שימוש בתכשירי ניקוי שונים המבוססים בעיקר על מים.

מדובר בתכשירים כמו תרסיסים או סבונים מיוחדים לניקיון של בדים, שניתן לרכוש בכל חנות למוצרי בית וניקיון.

ניקוי ספות בד עם חומץ – אז איך עושים את זה נכון?

 • נתחיל בשאיבה של הספה בעזרת שואב אבק. הוא יסיר עבורנו את שכבת הלכלוך הראשונית.
 • כעת, נבריש את ריפוד הספה בעזרת מברשת עם סיבים נוקשים.
 • חומר לניקוי ספות מבד – נשתמש בחומץ לבן (ולא בחומץ רגיל, מכיוון שהחומץ הלבן מדיף ריח נעים יותר, ולכן הוא מתאים יותר לניקוי הספה שלכם), ונערבב אותו עם מים חמים – פושרים (ביחס של כוס מים אחת על חצי כוס של חומץ לבן).
 • ניקח נייר סופג או מטלית רכה, נטבול אותם בתמיסה שיצרנו, ונניח על הכתם שעל הספה, בלי לשפשף.
 • נמתין כ- 10 דקות, ובזמן הזה – החומץ ימיס את הכתם, והנייר או המטלית יספחו אותו אליהם.
 • נסיר את הנייר או המטלית – ונעבור שוב על הכתם עם מטלית לחה ממים בלבד.
 • ננקה היטב כך שלא יישארו שאריות חומץ.
 • נמתין עד לייבוש סופי של הספה.

לחצו למדריך: ניקוי ספת בד עם חומץ

כמובן שבמידה שהספה שלכם עמידה בפני כיבוס, במרבית הספות כיום מתאפשר להסיר את הריפוד באמצעות רוכסן באופן פשוט וקל, להכניס את הריפוד אל מכונת הכביסה, ולהשיב אותו אל כריות הספה לאחר הייבוש. בצורה כזו, תהיו בטוחים שהריפוד נוקה היטב מכל הכיוונים.

האם ניתן לכבס את הבד הרחיץ?

אופן הניקוי המומלץ

כןנסיר את הריפודים מכריות הספה, נכבס אותם ונייבש אותם היטב לפני החזרתם.
לאננקה את הכתמים בעזרת שילוב של חומץ לבן עם מים חמימים.

לסיכום

ניקוי ספות מבד רחיץ הינו פעולה קלה יחסית. יש לזכור שמדובר בבד עמיד, ועם זאת, יש לו עמידות מסוימת, כך שאם אופן הטיפול לא יהיה מותאם, הוא עלול לגרום נזק לריפוד. אמנם ספה שכזו נוטה להתלכלך בקלות, אך היא גם מגיבה לניקוי בצורה טובה – מה שהופך את החוויה לפשוטה, נוחה וקלה.

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:  Phone לייעוץ ראשוני
  תחזרו אליי
  וואטסאפ