שתף
ניקוי שטיחים לבד מאסטר קלין

ניקוי שטיחים לבד

השטיח שלנו מצוי במקומות "החמים" והכיפיים ביותר בבית אם זה בסלון, בחדר השינה או בחדר הילדים. אזורים אלו לרוב בולטים עבורנו במהלך זמן השהות בבית במיוחד כשמגיעים אורחים.

צוות מאסטר קלין מומחה לשירותי ניקוי שטיחים מקצועי וכמו כן גם בעוד תחומים כמו ניקוי ספות, ניקוי השטיח הינו תהליך נפוץ ביותר כיוון שהשטיח שלנו זקוק לניקיון ולתחזוקה ברמה תקופה יותר.

לנקות את השטיח לבד, זה אפשרי, אבל אם בא לכם לחסוך את הכאב ראש, אנחנו כאן בשביליכם.

השטיחים לרוב אוגרים בתוכם לכלוך רב, אבק וחולות אשר אנו מכניסים מבחוץ. לעיתים מצטברים עליהם כתמים של אוכל ושתייה ועלינו לתחזק אותם באופן שוטף.

ניקוי שטיחים באופן עצמאי זו משימה לא תמיד פשוטה ואנו לא תמיד יודעים איך לעשות אותה לבד בבית, רוצים תוצאה מושלמת מוזמנים לחייג. 

שטיח למעשה הוא אריג אשר עשוי מחומרים שונים ויש לדעת באילו חומרים להשתמש על מנת לשמור על יופיו.

הרי אין סיבה להחזיק פריט כל כך גדול בבית אם אינו מוסיף לעיצוב הבית. על כן ריכזנו לכם כאן מספר טיפים איך עושים ניקוי שטיח לבד.

אז ויתרתם על הזמנת חברת ניקיון, יש כיום מספר דרכים לניקוי שטיחים בצורה הטובה ביותר ועם חומרים טבעיים, בעזרת השלבים הבאים תוכלו לנקות את שטיחי הבית שלכם באופן עצמאי ובצורה הטובה ביותר. 

איך לנקות שטיח לבד השלבים 🙂

שלב ראשון

כאשר אתם מנקים את השטיח בעצמכם, כדאי בשלב הראשון לעלות את החול שהצטבר אל פני השטח.

פעולה זו טובה מאוד לשטיחים בעלי שערות גבוהים. אם זהו יום ניקיון יסודי בביתכם, כבר בתחילת הניקיון הפכו את השטיח על הרצפה.

פעולה זו תעזור לגרגירי החול שהצטברו לרדת אל פני השטח. לאחר שתרימו אץ השטיח תוכלו לראות את גרגירים החול על הרצפה.

שלב שני

לאחר שהעליתם אל פני השטח את גרגירי החול החבויים בתול השטיח כעת יש להשלים את הפעולה ולנקות את הגרגרים אשר לא ירדו אל הרצפה. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא דרך קצת מיושנת, אך מתאימה למי שאין לו שואב אבק בבית.

עליכם לשים את השטיח על גבי חלון ולדפוק עליו בעזרת דופק שטיחים. האפשרות השנייה והיותר פשוטה ומודרנית כיום היא להשתמש בשואב אבק. השואב יעשה שתי פעולות. הוא למעשה ישאב גם את גרגירי החול שעלו לפני השטח וגם את האבק וקרדיט האבק שנצברו.

שלב שלישי

בשלב הבא לאחר שניקיתם את גרגירי החול והאבק שיצטבר, זה הזמן לעבור לשלב בו מנקים את השטיח מכתמים. את המשימה הזו ניתן גם לעשות בשתי דרכים.

דרך ראשונה היא להשתמש בתכשירי ניקוי אשר נמכרים ברשתות. חומרים אלו מכילים חומרי ניקיון כימיים המיועדים להסרת כתמים.

עליכם להתיז אותם על השטיח ובעזרת מברשת לשפשף באופן שיטתי. לאחר ששפשפתם, חכו מעט על מנת שהחומר יעשה את העבודה ואז בעזרת דלי ומים חמימים עברו על השטיח עם מטלית אשר תספוג את החומר.

אפשרות נוספת ולדעתנו טובה הרבה יותר וידידותית לסביבה היא להשתמש בחומרים טבעיים להסרת כתמים. החומרים הטובים ביותר לכך הם הסודה לשתייה והחומץ אשר מפרקים כתמים היטב.

השימוש בסודה לשתייה וחומץ נעשה בעזרת דלי מים חמים אשר מהול במעט מהם. טבלו את המברשת בדלי ושפשפו את הכתמים אשר על השטיח באופן שיטתי.

לאחר שסיימתם, תנו לסודה לשתייה והחומץ מעט זמן לעבוד ולאחר מכן מלאו את הדלי במים חמימים חדשים ונגבו את השטיח עם מטלית.

 שלב רביעי ואחרון

בסיום התהליכים הללו תנו לשטיח להתייבש באוויר. והנה לכם שטיח נקי מאבק, גרגירים וכתמים.

על מנת לתחזק את השטיח באופן קבוע, עליכם לעשות את פעולה זו פעם בחודש ובהחלט תוכלו לשמור על השטיח שלכם נקי לאורך זמן. כמו כן דעו לכם שתמיד תוכלו להזמין פעם בשנה או שנתיים ניקיון שטיחים מקצועי אשר יעשה עבורכם את העבודה.

ניקוי השטיח באמצעות חומץ

אם נשפך לכם על השטיח משקה או אם יש לכם כלב או חתול שהחליטו שהשטיח הוא כר דשא וכדאי לסמן אותו בשתן טרי, אתם יכולים להיעזר בחומץ להסרת הכתמים, ולנטרול הריחות. לוקחים כוס חומץ, מערבבים עם כוס של מים פושרים, טובלים את הסמרטוט הנקי ומנקים. לא בהכרח שיירדו  כל הכתמים, זו גם עבודה מאד מפרכת להתחיל לעבור על כל השטיח עם סמרטוט, אבל לפחות תנטרלו את ריח השתן.

ניקוי שטיחים לבד – אל תעשה 

קודם כל, נתחיל מזה שאתם לא יכולים להיות עבדים של השטיח שלכם, ולקפוץ על כל כתם. הוא על הרצפה, אנשים ובעלי חיים דורכים עליו כל הזמן, שחררו. 

דבר שני, אל תנסו "למרוח" את הכתם. כשרואים כתם או לכלוך יש נטייה לקחת מגבון או סמרטוט רטוב ולעסות את הכתם בסיבובים, כמו שמנסים להוציא כתם מחולצה למשל.

בשטיחים זה ממש לא מומלץ: הלכלוך יורד למטה, לתוך הסיבים, או מתפשט לעבר סיבים אחרים. בשני המקרים אתם רק מקבלים כתם יותר עמוק ויותר גדול, שקשה להשתלט עליו. 

טיפ שלישי הוא לא לנסות לכבס את השטיח. גם שטיחונים קטנים, שנראים שאפשר להכניס למכונת הכביסה, לא צריך לכבס. הצמר ו/או הסיבים שלהם עדינים מדי לברוטליות של המכונה, והם פשוט ייהרסו.

יש אנשים שמכניסים את השטיח לאמבטיה ופשוט מקלחים אותו בשמפו ומים, כדי להזרים מעליו את כל הלכלוך. זה אומנם גורם לאשליה אופטית של ניקיון ברגעים הראשונים, כי ממש רואים את הלכלוך משייט החוצה…

הבעיה שהשטיח לא מתאושש מכמויות כאלה של מים, וגם אם תניחו אותו בחוץ בשמש החזקה, הוא לא יחזור לעצמו. 

חמישה טיפים לניקוי שטיחים לבד

טיפ 1: לבדוק בפינה נסתרת

חומרים מסוימים עלולים לפגוע בשטיח ולהזיק לו במקום לנקות אותו. בפרט כאשר מדובר בשטיח מחומרים טבעיים שנארג בעבודת יד, כדאי לוודא את עמידות הצבע בפינה נסתרת ואז להשתמש בו רק אם אין סימני פגיעה בשטיח.

טיפ 2: חשוב לנקות מהר

ככל שחלף זמן רב יותר מרגע היווצרות הכתם ועד לתחילת הפעולות להסרתו, כך קטנים הסיכויים שפעולת הניקוי תוכתר בהצלחה: סוגי לכלוך מסוימים נוטים לשקוע פנימה לעומק שקשה לטפל בו ביעילות; אחרים נצמדים לסיבים ומתקשים כך שקשה להסיר אותם משם, ויש אפילו סוגי לכלוך שנכנסים פנימה וגורמים לשינוי מהותי בהרכב הסיבים עצמם – ולכן חשוב מאוד להתחיל את הניקוי כמה שיותר מהר ולא להתמהמה.

טיפ 3: אם כבר לשאוב, אז בעדינות

יש שנוהגים לשאוב את השטיח בשואב אבק על מנת להוציא ממנו חלקיקי חול ואבק, אבל בשטיחים מסוימים פעולה זו עלולה לגרום יותר נזק מתועלת: בשטיחים ארוגים בעבודת יד או בשטיחים בהם יש גדילים ("פרנזים"), פעולת שאיבה חזקה או ממושכת מדי עלולה ממש לתלוש חלק מהסיבים. לכן מומלץ לשאוב שטיחים בעוצמה נמוכה ממקסימלית ולא להשאיר את השואב זמן רב באותה נקודה. לניקוי הגדילים אפשר להשתמש במטלית לחה במקום בשואב אבק.

טיפ 4: היזהרו מחומרי ניקוי חזקים מדי

חומרי ניקוי מסוימים מכילים מרכיבים כמו חמצן פעיל, שאמנם יעיל במקרה של ניקיון בדים במכונת הכביסה אולם פחות עבור שטיחים. הוא עלול לגרום לצבעי הסיבים לדהות ולקלקל את המראה הכללי של השטיח, ולכן מוטב להשתמש בחומרים שאינם מכילים חמצן פעיל, כגון סבון כלים. למעשה, יש לא מעט כתמים שאפשר להסיר גם תוך שימוש בחומרים בסיסיים כמו סודה לשתייה, חומץ, לימון ומים חמים בלבד!

טיפ 5: אל תחכו עד שיראו את הכתם

כתמים לא נוצרים על שטיחים רק כאשר נשפך דבר מה, אלא מתלכלכים כל הזמן ולו רק בגלל הדריכה היומיומית עליהם. עם הזמן מצטבר גם לכלוך שומני בין סיבי השטיח; לכלוך זה בהתחלה אינו נראה לעין אולם עם הזמן עלול להפוך לכתם שכאשר כבר תשימו לב אליו – תתקשו להיפטר ממנו. לכן מומלץ לבצע ניקוי שטיחים אחת לשלושה או ארבעה חודשים באמצעות חומר ניקוי ייעודי.

ניקיון באמצעות חברות לניקוי שטיחים

אין ספק שהפתרון היחידי לניקוי עמוק של השטיח, הוא לשלוח אותו לניקוי מקצועי במכבסה ייעודית, שם הוא יעבור ניקוי עמוק שיחזיר אותו למראה שבו התאהבתם בחנות.

כיום מדובר בטיפול זריז ויעיל, לא יקר במיוחד, שמחזיר לכם את השטיח ממש חדש.

ואם זה שטיח שאתם לא רוצים לפרוש כרגע על הרצפה, חברת ניקוי השטיחים שולחת אותו מנוילן, כך שאתם יכולים להניח אותו באיזה שהוא מקום נסתר, ולחכות עד שתרצו להציב אותו, והוא ישמור על הניקיון שלו.

דרך אגב, נגמרו הימים שהיה צריך להתאמץ ולסחוב את השטיח למכבסה – היום באים עד אליכם הביתה וגם מחזירים אליכם הביתה את השטיחים. אנו במאסטר קלין מציעים שירותי ניקוי שטיחים עד הבית מהיום להיום! 

להצעת מחיר חייגו: 1700-501-581

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ