ניקוי שטיחים לבד
שתף
ניקוי שטיחים לבד מאסטר קלין

ניקוי שטיחים לבד

calendar 21 ינואר 2020

השטיח שלנו מצוי במקומות "החמים" והכיפים ביותר בבית אם זה בסלון, בחדר השינה או בחדר הילדים. אזורים אלו לרוב בולטים עבורנו במהלך זמן השהות בבית במיוחד כשמגיעים אורחים.

צוות מאסטר קלין מומחה בניקוי שטיחים מקצועי וכמו כן גם בעוד תחומים כמו ניקוי הספות, ניקוי השטיח הינו תהליך נפוץ ביותר כיוון שהשטיח שלנו זקוק לניקיון ולתחזוקה ברמה תקופה יותר.

השטיחים לרוב אוגרים בתוכם לכלוך רב, אבק וחולות אשר אנו מכניסים מבחוץ. לעיתים מצטברים עליהם כתמים של אוכל ושתייה ועלינו לתחזק אותם באופן שוטף.

ניקוי שטיחים באופן עצמאי זו משימה לא תמיד פשוטה ואנו לא תמיד יודעים איך לעשות אותה לבד בבית, רוצים תוצאה מושלמת מוזמנים לחייג. 

שטיח למעשה הוא אריג אשר עשוי מחומרים שונים ויש לדעת באילו חומרים להשתמש על מנת לשמור על יופיו. הרי אין סיבה להחזיק פריט כל כך גדול בבית אם אינו מוסיף לעיצוב הבית. על כן ריכזנו לכם כאן מספר טיפים איך עושים ניקוי שטיח לבד.

אן ויתרתם על הזמנת חברת ניקיון, יש כיום מספר דרכים לניקוי שטיחים בצורה הטובה ביותר ועם חומרים טבעיים, בעזרת השלבים הבאים תוכלו לנקות את שטיחי הבית שלכם באופן עצמאי ובצורה הטובה ביותר. 

איך לנקות שטיח לבד השלבים 🙂

שלב ראשון

כאשר אתם מנקים את השטיח בעצמכם, כדאי בשלב הראשון לעלות את החול שהצטבר אל פני השטח. פעולה זו טובה מאוד לשטיחים בעלי שערות גבוהים. אם זהו יום ניקיון יסודי בביתכם, כבר בתחילת הניקיון הפכו את השטיח על הרצפה. פעולה זו תעזור לגרגירי החול שהצטברו לרדת אל פני השטח. לאחר שתרימו אץ השטיח תוכלו לראות את גרגירים החול על הרצפה.

שלב שני

לאחר שהעליתם אל פני השטח את גרגירי החול החבויים בתול השטיח כעת יש להשלים את הפעולה ולנקות את הגרגרים אשר לא ירדו אל הרצפה. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא דרך קצת מיושנת, אך מתאימה למי שאין לו שואב אבק בבית. עליכם לשים את השטיח על גבי חלון ולדפוק עליו בעזרת דופק שטיחים. האפשרות השניה והיותר פשוטה ומודרנית כיום היא להשתמש בשואב אבק. השואב יעשה שתי פעולות. הוא למעשה ישאב גם את גרגירי החול שעלו לפני השטח וגם את האבק וקרדיט האבק שנצברו.

שלב שלישי

בשלב הבא לאחר שניקיתם את גרגירי החול והאבק שיצטבר, זה הזמן לעבור לשלב בו מנקים את השטיח מכתמים. את המשימה הזו ניתן גם לעשות בשתי דרכים. דרך ראשונה היא להשתמש בתכשירי ניקוי אשר נמכרים ברשתות. חומרים אלו מכילים חומרי ניקיון כימיים המיועדים להסרת כתמים. עליכם להתיז אותם על השטיח ובעזרת מברשת לשפשף באופן שיטתי. לאחר ששפשפתם, חכו מעט על מנת שהחומר יעשה את העבודה ואז בעזרת דלי ומים חמימים עברו על השטיח עם מטלית אשר תספוג את החומר. אפשרות נוספת ולדעתנו טובה הרבה יותר וידידותית לסביבה היא להשתמש בחומרים טבעיים להסרת כתמים. החומרים הטובים ביותר לכך הם הסודה לשתיה והחומץ אשר מפרקים כתמים היטב. השימוש בסודה לשתייה וחומץ נעשה בעזרת דלי מים חמים אשר מהול במעט מהם. טבלו את המברשת בדלי ושפשפו את הכתמים אשר על השטיח באופן שיטתי. לאחר שסיימתם, תנו לסודה לשתיה והחומץ מעט זמן לעבוד ולאחר מכן מלאו את הדלי במים חמימים חדשים ונגבו את השטיח עם מטלית.

 שלב רביעי ואחרון

בסיום התהליכים הללו תנו לשטיח להתייבש באוויר. והנה לכם שטיח נקי מאבק, גרגירים וכתמים. על מנת לתחזק את השטיח באופו קבוע, עליכם לעשות את פעולה זו פעם בחודש ובהחלט תוכלו לשמור על השטיח שלכם נקי לאורך זמן. כמו כן דעו לכם שתמיד תוכלו להזמין פעם בשנה או שנתיים ניקיון שטיחים מקצועי אשר יעשה עבורכם את העבודה.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ