איך לנקות שטיחי שאגי לבד?
שתף
איך לנקות שטיחי שאגי לבד

איך לנקות שטיחי שאגי לבד?

ינון יזדי
ינון יזדי

כשבוחרים לקנות שטיח לבית יש לו הרבה מאד תפקידים – הוא מגן על הרגליים מהרצפה הקרה או הקשה, הוא תורם את התרומה שלו לעיצוב הפנים של החלל כולו, הוא מבודד את הרצפה מפני קור שחודר מבחוץ ויש לו יכולת נטרול של רעשי שמגיעים מחוץ לבית. כאשר יש בבית ילדים קטנים או פעוטות שזוחלים על הרצפה יהיה להם הרבה יותר נעים להעביר את הזמן על השטיח מאשר על הרצפה וכמובן שהשטיח מגן עליהם ממכה או חבלה בשל הרצפה הקשה. קנייה של שטיח צריכה, אם כך, להתבצע לאחר מחשבה מעמיקה ולא כלאחר יד. יש דבר נוסף ולא פחות חשוב לקחת בחשבון והוא שמירה על הניקיון של השטיח.

שטיחי שאגי וההעדפה כלפיהם

שטיחי שאגי הם השטחים המבוקשים והנפוצים ביותר כיום. אפשר לראות אותם בבתים של אנשים ואפילו בגני ילדים, ספריות, משרדים ומרפאות. הייחוד שלהם הוא אורך וצפיפות הסיבים ונתונים אלה גם יקבעו את האיכות של כל שטיח ושטיח. באופן טבעי שטיחי שאגי נוטים להתלכלך יותר מאחרים, שכן הם חשופים כל הזמן לאבק או מזהמים שונים באוויר וכמובן כאשר דורכים עליהם עם נעליים שהגיעו מבחוץ הרבה שקצב הלכלוך יעלה אפילו יותר. מכיוון שמדובר בשטיח בעל שערות ארוכות במיוחד (שזה גם הייחוד שלו) חשוב מאד לדעת איך לנקות אותו בצורה נכונה ויעילה כך שהוא לא ייהרס לגמרי וישמור על המראה היפה והצבעוני שלו.

ניקוי שטיחי שאגי

האם אפשר לנקות שטיחי שאגי לבד? לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. מצד אחד, אפשר לנקות אותם עם שואב אבק אך לא כל שואב אבק יהיה חזק דיו לחדור אל תוך הסיבים פנימה ולהסיר לכלוכים שכבר חדרו אל השכבה הפנימית וקרוב למשטח עצמו. דבר שני ובעייתי בשואב אבק הוא היעדר יעילות כאשר שערות השטיח מסובבות או מסובכות זו עם זו. דרך נושפת היא להשתמש בשמפו שטיחים שמיועד לשימוש ביתי וכך לשטוף מתוך השטיח את כל חלקיקי הלכלוך שהצטברו. שיטה נוספת ויעילה היא להפוך את השטיח ולהשאירו כך מספר ימים. כוח המשיכה ידאג שלכלוכים עמוקים ייפלו על הרצפה. חשוב מאד לדעת שלמרות הימצאותן של שיטות אלה – הן לא  תמיד נחשבות ליעילות וכדאיות לביצוע.

איך לנקות שטיחי שאגי בצורה נכונה ויעילה?

על מנת לחדש את המראה של השטיח ולהחזיר לו את המראה היפה, הנקי והזוהר אין מנוס מאשר לקחת אותו אל מפעל שבו אפשר יהיה לבצע ניקוי יסודי ועמוק שיגיע עד לחיבור שבין שערות השטיח למשטח עצמו. ניקוי שכזה לא יהיה אפשרי בביתו של הלקוח, שכן יש צורך בשימוש במכונות מיוחדות אשר מיועדות לניקוי שטיחים. בעזרת סילוני מים חזקים וחומרי ניקוי תעשייתיים ויסודיים אפשר יהיה להרחיק את כל הלכלוכים ממעמקי השטיח, לייבש אותו, לרענן את השערות ולהחזיר אותו אל בית הלקוח כשהוא נקי במיוחד, רענן ונראה לגמרי חדש.

ניקוי שטיחי שאגי בדרך הטובה ביותר!

השטיח תופס חלק לא מבוטל מהחלל של החדר שבו הוא נמצא. מסיבה זו יש משמעות למראה של השטיח ולווידוא שהוא נקי כל הזמן. כל לכלוך או הצטברות של אבק יעכירו את המראה שלו ומכאן שגם יפריעו למראה הכללי של החדר או החלל. בנוסף לכך, אם יש ילדים קטנים בבית – השטיח המלוכלך יהפוך לבעייתי עבורם. חשוב לבצע פעולות שגרתיות לשמירה על ניקיון השטיח ואחת לתקופה להזמין שירות שינוע של השטיח אל מפעל שבו הוא יקבל טיפול ניקיון יסודי ומעמיק.

ניקוי שטיח שאגי בעזרת חברת ניקיון מקצועית

שטיחי שאגי הם פריטי ריהוט יוקרתיים ויפים, אך הם גם יכולים להיות קשים לניקוי. הסיבים הארוכים שלהם נוטים לספוג לכלוך ואבק, וכתמים עלולים להיות קשים להסרה.

ניקוי מקצועי של שטיחי שאגי הוא הדרך הטובה ביותר להבטיח שהם יישארו נקיים וראוותניים לאורך זמן. חברות ניקיון מקצועיות משתמשות במכשירים ובחומרי ניקוי מיוחדים המיועדים לשטיחים שאגי.

תהליך הניקוי המקצועי כולל בדרך כלל את השלבים הבאים:

  • שאיבת אבק יסודית של השטיח כדי להסיר לכלוך ואבק שנמצאים על פני השטח.
  • ניקוי בקיטור של השטיח כדי להסיר לכלוך ואבק שנספגו לתוך הסיבים.
  • ניקוי של כתמים באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים.
  • ייבוש השטיח.

ניקוי מקצועי של שטיחי שאגי יעיל יותר מניקוי ביתי, ויכול להסיר כתמים קשים שהיו בלתי אפשריים להסרה בבית. כמו כן, ניקוי מקצועי מסייע לשמור על חיי השטיח ולהאריך את זמן השימוש בו.

 

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אליי
    וואטסאפ