6 צעדים לניקוי כתמי שמן מהמזרון
שתף
הסרת כתמי שמן ממזרון

6 צעדים לניקוי כתמי שמן מהמזרון

calendar 2 נובמבר 2020

המזרנים שלנו, גם אם הם מכוסים בכיסוי מיטה, הם חלק חשוב מאוד מחלל הפנים של הבית שלנו. המזרן תורם ליופי של הבית, ומספק לנו קרקע נוחה לנוח. בלאי ושימוש בתדירות גבוהה גורמים למזרן להיות נוטה לנזקים ולכתמים. הסרת כתמי שמן מהמזרון הינו תהליך מורכב וישנם כתמים עקשניים שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך למזרן.

אצלנו במאסטר קלין שירות עד הבית של ניקוי מזרונים מקצועי החל מ- ₪120

מרבית הכתמים הנוקשים ביותר, שגורמים לנזק הכי גדול הם כתמים שנוצרו משמן או שומנים. השמן מחלחל עמוק בתוך סיבי הבד והריפוד של המזרן, ומקשה על הסרתו. המשיכו לקרוא וגלו את 6 הצעדים לניקוי כתם שתן מהמזרן שלכם.

מהם כתמי שמן במזרן?

כשאנחנו מדברים על כתמי שמן אנחנו לא מתכוונים רק לשמן שנשפך על המזרון. בתוך הקטגוריה הזאת נכללים גם כתמי איפור ולחות, כתמי מזון כמו חמאה או מרגרינה, כתמי דאודורנט ספריי, וזלים, שמן בישול, רטבים לסלט, ועוד.

במה עליי להצטייד לפני הניקוי?

עליכם להיות מצוידים מבעוד מועד במטליות לניקוי, מסיר כתמים אורגני או חומר ניקוי אחר, אבקת עמילן תירס, מייבש שיער, דלי ומים.

הצעד הראשון – רענון הכתם

אנחנו לא יודעים האם מדובר בכתם טרי או כתם ישן, ולכן חשוב להעיר את הכתם לחיים במידה והתייבש. זאת תעשו באמצעות שפיכת מעט מים על הכתם. 

הצעד השני – ספיגת הנוזלים

כעת עליכם לספוג את הנוזל באמצעות נייר סופג או מטלית, ולטפוח בעדינות מעל הכתם. הניחו למטלית לספוח כמה שיותר שמן ונוזל עד להסרת כל הנוזלים הנוספים.

הצעד השלישי- ספיגת העמילן

לאחר שהסרתם את כל מה שניתן, ייבשו את הכתם באמצעות אבקת העמילן שהכנתם מראש. העמילן מסייע בהסרה נוספת של השמן שנותר, ומשחרר את סיבי הבד. את העמילן יש להבריש בעדינות על הכתם באמצעות מברשת קטנה, ולאחר מכן תנו לחומר לנוח על הכתם למשך של שעה.

הצעד החמישי – שלב חומר הניקוי

בשלב הזה אתם יכולים לעשות שימוש בחומר הניקוי שלכם, אנחנו ממליצים תמיד על חומר ניקוי אורגני ללא כימיקלים לשמירה על הבריאות שלכם. במידה ואין לכם, אתם יכולים לשפשף את הכתם באמצעות סבון נוזלי ללא חומרים כימיים, בשילוב של מים להסרה נוספת של שאריות הכתם.

הצעד השישי – סחיטה וייבוש

בשלב האחרון, עליכם לנסות ולסחוט את הנוזלים באמצעות לחיצה בחוזקה של שני צדי המזרון באזור הכתם. חזרו על הפעולה שוב ושוב עד שאין יותר מה לסחוט. לאחר מכן עליכם להתחיל בהליך הייבוש אותו תוכלו לבצע באמצעות מייבש שיער ביתי, או שאתם יכולים להניח את המזרון בשמש ולתת לו להתייבש.

ניקוי כתם שמן מקצועי

הפעולות לניקוי כתמי שמן ביתיים הינם פעולות פשוטות וקלות לביצוע, אך כתמי שמן ישנים ועיקשים דורשים שירותי ניקוי מזרונים מקצועי. הניקוי המקצועי הינו ניקוי מעמיק עד לעומק של 10 סנטימטר בתוך שכבות הריפוד של המזרון, והוא מנקה את הכתם גם באופן חיצוני וגם פנימי. ניקוי מקצועי יכול לחדש את המזרן שלכם, ולשמור על הבריאות שלכם. למידע נוסף חייגו למומחים של מאסטר קלין בטלפון 072-3310618.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ