הסרת כתמי יין מספות
שתף

הסרת כתמי יין מספות

calendar 12 אוגוסט 2018

אין דבר מרגיז יותר מלשפוך משהו על הספה, ולא משנה אם זו ספה חדשה שקניתם זה עתה או ספה שאתם יושבים עליה כבר שנים. ומתוך כל הדברים שאפשר לשפוך על ספה, אחד המרגיזים והמתסכלים ביותר הוא שפיכת יין – שכן הסרת כתמי יין מספות היא פעולה שבקלות יכולה להסתיים במפח נפש… אלא אם עושים את זה נכון.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור לגבי הסרת כתמים מספות באופן כללי הוא שלעולם אין להשתמש בחומר ניקוי ספות לא מוכר מבלי שבחנתם תחילה את השפעתו על פינה נסתרת של הספה. זאת משום שיש חומרי ניקוי שאינם מגיבים כמצופה עם הריפוד ועלולים לגרום ליותר נזק מתועלת – לא רק שהכתם לא יירד, אלא הוא אף עלול להתרחב ולהיות גרוע בהרבה.

הסרת כתמי יין מספות בצורה נכונה?

הדבר הראשון שצריך לעשות על מנת להסיר כתם יין מספה הוא לספוג את היין. זאת כמובן בהנחה וכוס היין נשפכה זה עתה והכתם עדיין לח: פשוט לספוג את היין, כמה שיותר ממנו, בעזרת נייר סופג, נייר טואלט או בד אחר שלא אכפת לכם ללכלך.

לאחר שספגתם את כל היין שהצלחתם לספוג, טבלו מטלית לחה במים המעורבבים עם מעט סבון כלים ושפשפו בעדינות את אזור הכתם. שימו לב: הצורה הנכונה לעשות זאת היא בתנועות מעגליות המתחילות בשולי הכתם ונכנסות פנימה אל מרכזו, ולא בצורה ההפוכה (כלומר, לא מהפנים כלפי חוץ) משום שכך שטחו של הכתם עלול להתרחב.

לבסוף סחטו את המטלית היטב, טבלו אותה במים בלבד והסירו בעזרתה את שאריות סבון הכלים מן הספה. אם פעלתם מספיק מהר, יתכן שיהיה די בכך כדי להעלים את כתם היין.

אם בכל זאת נשאר כתם, גם אם קטן או דהוי יותר, נסו למרוח עליו מעט חומץ, המתינו מספר דקות ונגבו במטלית לחה. באשר לשימוש בחומרי ניקוי אחרים, כאמור, ודאו תחילה בפינה נסתרת (כגון בגב הספה) שהם לא מכתימים בעצמם את הספה, ורק לאחר מכן השתמשו בהם באזור הכתם שנראה לעין.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ