ניקוי ריפוד ברכב בעזרת קיטור
שתף
ניקוי ריפודי רכב

ניקוי ריפוד ברכב בעזרת קיטור

ינון יזדי
ינון יזדי

אם גם אתם סובלים מכתמים לא אסתטיים ואפילו מסריחים על מושבי הרכב שלכם, אולי הגיע הזמן להיעזר בשירותים של ניקוי מקצועי. ניקוי שכזה יכול להתבצע במספר דרכים, כאשר הדרך המומלצת ביותר היא ניקוי בעזרת קיטור. במאמר זה נסביר על שיטת ניקוי הריפודים לרכב בעזרת קיטור, ונענה על שאלות חשובות כמו מתי כדאי להשתמש בשיטה זו ובמה היא שונה משיטות אחרות.

איך מנקים ריפודים לרכב? שיטות לניקוי ריפוד לרכב

לא כל הרכבים מרופדים באותו האופן, ולכן קיימות בשוק מספר שיטות ניקוי שונות – ניקוי ריפודי עור לרכב, למשל, לא יתבצע באותה הצורה כמו ניקוי מושבי רכב מבד. קיימים מספר תכשירים לניקוי מושבי רכב שאותם ניתן לקנות בכל מקום, ואלה אולי יעזרו לכם להיפטר מחלק מהכתמים, אך הם לא יבצעו ניקוי עמוק; הם לא יפטרו מכל הבקטריות והחיידקים שהצטברו ברכב שלכם; והם גם כנראה לא יצליחו להיפטר מהכתמים הקשים יותר.

זה לא אומר שצריך לדאוג – בדיוק עבור הכתמים העקשנים והקשים, פותחה שיטת הניקוי באמצעות קיטור.

ניקוי לרכב בקיטור

מדובר בתהליך פשוט, שאותו מבצעים דרך מכונת קיטור שנועדה לניקוי. מכונת הקיטור פולטת אדי מים שחודרים אל המושבים, ומפרקים את הכתמים לחלקיקים קטנים יותר ועקשניים פחות.

לאחר מכן מתבצעת אותה פעולה – רק להפך: המכונה שואבת את החלקיקים, והם יוצאים בקלות כחלק מהמים שהוחדרו למושב הרכב. לאחר ייבוש יסודי של המושבים, הם יראו נקיים, יריחו היטב, ויהיו נעימים למגע.

במה ניקוי ריפוד לרכב בקיטור שונה משיטות ניקוי אחרות?

לניקוי בקיטור מספר יתרונות, כאשר הבולט שבהם הם האדים החמים שמשמידים את הבקטריות והחיידקים בכל חלקי המושב, ושמפרקים גם את הכתמים הקשים ביותר שנספגו בבד. בגלל שהחומר העיקרי בניקוי קיטור הוא אדי מים, מדובר גם בהליך ירוק וידידותי לסביבה.

מתי נשתמש בניקוי לרכב בקיטור?

באופן כללי, יש כמה סימנים שיכולים להצביע על כך שכנראה הגיע הזמן לבצע ניקוי ריפוד רכב:

 • כתמים נראים לעין על מושבי הרכב
 • ריח רע או מעופש שיכול להעיד על התפתחות בקטריות
 • הצטברות של אבק, שיערות, פרווה, פירורים או כל סוג אחר של לכלוך ברחבי הרכב

כל אלו יכולים להעיד על כך שכנראה הגיע הזמן לבצע ניקוי ברכב שלכם, גם אם אינכם בין המקפידים שמנקים את הרכב כל שנה או חצי שנה.

אז הרכב מאותת שהוא זקוק לניקוי – באיזה סוג של ניקוי כדאי לבחור? ישנן מספר סיבות שיכולות לגרום לנו לבחור דווקא בניקוי בקיטור, אל מול שיטות אחרות. ניקוי בקיטור יהיה יעיל במיוחד במקרים של:

 • כתמים שומניים ועמוקים במיוחד שלא הצלחתם להוריד בעצמכם
 • ריחות רעים שנודפים מהמושבים, גם אם הכתם עצמו כבר ירד
 • חשש להרס של המושב (העבודה עם קיטור לא תפגע בשום סוג של ריפוד)

ניקוי לרכב בקיטור מחיר

אם אחת מהבעיות שלכם צוינה בסעיף הקודם, יכול מאוד להיות שגם אתם מעוניינים לבצע ניקוי לרכב בקיטור, ותוהים כמה ניקוי שכזה יעלה לכם. המחיר תלוי בכמה גורמים, כגון סוג הריפוד ברכב שלכם (ניקוי ריפוד עור, למשל, יעלה יותר מניקוי של ריפוד מבד).

רק כדי שתוכלו לקבל הערכה כללית – דעו שניקוי חמשת המושבים ברכב שלכם יעלה לכם בין 300 לכ-500 שקלים, וזאת ללא ניקוי הדלתות או הגג של הרכב. מחיר זה הוא כמובן הערכה בלבד וישתנה בהתאם לסוג הרכב ומשתנים נוספים.

זה אולי נדמה לכם כמו סכום יקר להוציא על ניקוי, במיוחד אם אתם אנשים שאוהבים לבצע דברים בעצמם, אבל דעו שניקוי לא נכון יכול להזיק אפילו יותר לריפוד של הרכב שלכם ולהשאיר אותו במצב גרוע יותר משהיה קודם לכן.

לכן, מומלץ לפנות לשירות ניקוי מקצועי, שיוכל לבצע את עבודתו בצורה נכונה ומקצועית ולהשאיר אתכם עם מושבים שיראו כאילו ביצעתם חידוש ריפודים לרכב – ויגרום לכם להרגיש שאתם נוסעים ברכב שונה לחלוטין.

לסיכום, למרות שישנן דרכים רבות ושונות לבצע ניקוי למושבי רכב (כולל מספר דרכים לעשות ניקוי ריפודי רכב בעצמכם), במקרים קשים או אם אינכם בטוחים בעצמכם, מומלץ לפנות לחברת ניקוי מקצועית ולהזמין ניקוי ריפוד לרכב בקיטור.

גם אם אינכם סובלים מכתמים או מריחות רעים ברכב, מומלץ לבצע ניקיון תקופתי של המושבים אחת לחצי שנה או שנה, כדי לוודא שלא יצטברו בהם חיידקים, בקטריות או עובש.

אודות הכותב
ינון יזדי
ינון יזדי

ינון יזדי הוא מומחה לניקוי ספות עם ניסיון של למעלה מ-10 שנים בתחום. הוא ידוע בזכות עבודתו המקצועית והיסודית, תוך שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. ינון שם דגש על שירות לקוחות אדיב ומקצועי, ומבטיח שכל לקוח יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבור הספות שלו.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:  Phone לייעוץ ראשוני
  תחזרו אליי
  וואטסאפ