איך הכי נכון לתחזק שטיח
שתף
איך מתחזקים שטיח - מאסטר קלין

איך הכי נכון לתחזק שטיח

calendar 20 נובמבר 2019

איך הכי נכון לתחזק שטיח?

שטיח בבית תורם רבות לעיצוב הפנים ולתחושת החמימות. מי שסובל מקור במהלך עונת החורף ייהנה מאד שלא לדרוך על הרצפה הקרה והשטיח יביא איתו תחושה נעימה וטובה. בבית שגדלים בו ילדים קטנים הם יוכלו לזחול על השטיח ללא חשש ואם השטיח גם מתאים לשאר החפצים או פריטי הריהוט בחדר – החלל–כולו יהיה מעוצב, יפה ומזמין. יחד עם זאת, חשוב מאד לשמור על תחזוקה קבועה של השטיח על מנת שהוא יאריך שנים וייראה תמיד יפה וצבעוני. מכיוון שהשטיח מונח על הרצפה וגורלו שידרכו עליו – יש חשיבות לביצוע פעולות תחזוקה שוטפות על מנת לשמור על המראה שלו יפה, נעים ואפילו כמו חדש.

איך בוחרים שטיח?

מכיוון שיש איך לשמור על השטיח וצריך להקפיד על כך – חשוב להכיר סוגים שונים של שטיחים שייתכן וישפיעו גם על אופן התחזוקה שלו. כך למשל ישנם שטיחים עם אורכים שונים של סיבים. הסיבים הקצרים יהיו קלים ונוחים לניקוי על ידי שואב אבק ביתי (ידני או אלחוטי) אך אלה בעלי הסיבים הארוכים יהיו מאתגרים יותר לניקוי. דבר נוסף שכדאי לחשוב עליו בעת בחירת השטיח הוא האם יש בבית חיית מחמד – כלב או חתול, שכן אלה בעלי חיים שמשירים פרווה שתשפיע במהרה על הצבע והמראה של השטיח. מסיבה זו כדאי לבחור, למשל, שטיח בצבע שדומה או קרוב לצבע הפרווה של חיית המחמד. בדרך זו גם הפרווה שנושרת תיראה פחות ותשפיע פחות על הצבע של השטיח עצמו.

איך שומרים על השטיח?

כתלות במיקום של השטיח ברחבי הבית אפשר להחליט איך שומרים על הניקיון והמראה שלו – לא דורכים עליו עם נעליים (אלא רק יחפים או עם נעלי בית למשל), איסור על חיית המחמד הביתית לישון או לשהות על השטיח, החלטה על תורנות בין בני המשפחה מי אחראי ומתי לשאוב את השטיחים או לנקות אותם עם תרסיסים ותכשירים שנועדו לחדש את הצבע והמראה של השטיח ועוד. מדי פעם כדאי לעשות שימוש בחובט שטיחים על אדם החלון וכך להוציא אבק שכבר חדר אל תוך הסיבים פנימה או לכבס את השטיח במכונת כביסה ותוך שימוש בשמפו מיוחד שמיועד לשטיחים (בתנאי שהשטיח לא גדול מדי ויכול להיכנס בקלות למכונת הכביסה).

[list-posts-basic]

מה קורה במידה והשטיח מלוכלך מאד?

אם על השטיח הצטברו לכלוכים שכבר אי אפשר להוריד בעזרת תכשירי ניקוי או ביצוע פעולות ביתיות – זה הזמן לשירות של ניקוי שטיחים מקצועי. אנשי המקצוע המציעים שירותים אלה מגיעים אל בית הלקוח כדי לקחת את השטיח ומבצעים ניקוי עמוק בעזרת כלי עבודה, מכשור ומכונות מקצועיים שיכולים לתת מענה גם לשטיחים גדולים מאד. שטיפה עם מים ושמפו, החדרת חומרי הניקוי אל תוך השכבות הפנימיות ומעמקי הסיבים, ריענון וייבוש וכמובן וידוא שהכתמים נעלמו ואין צורך לבצע את הניקוי פעם נוספת. במידה ומדובר בניקוי של שטיחים קטנים אפשר יהיה לעשות זאת בבית הלקוח על ידי זרנוקי מים ומכונת ייבוש. כך לא צריך להיפרד מהשטיח אך עדיין לקבל תוצאות מעולות בניקוי שלו.

ניקוי מקצועי של השטיח כדאי לבצע אחת לכמה חודשים ללא קשר למצבו או למראה שלו. מכיוון שתמיד דורכים על השטיח אי אפשר באמת לדעת מה קורה בשכבות הפנימיות ומה מצב הסיבים שנשחקים תחת משקלם של בני המשפחה. הניקוי המקצועי לא רק ינקה את הסיבים אלא יחדש את המראה של השטיח כולו ואפשר יהיה לחשוב שהוא חדש לגמרי.

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ