חכמת המומחים: מדריך הספות השלם
שתף

חכמת המומחים: מדריך הספות השלם

calendar 18 מרץ 2021

אחת הטעויות הנפוצות הינה לחשוב כי כל כתם המצוי על גבי סיבי בד ניתן לניקוי בצורה זהה. האם זה נכון? האם ניקיון ספות מעור זהה לניקוי של ספות מבד? האם שני חומרים יגיבו בצורה זהה לאותה שיטה או טכניקת ניקיון?  מה קורה כשחומר אחד יפגוש שני מוצרים שונים? 

האם גם לכם זה קרה? האם יש ברשותכם ספה מעור או מבד ואין לכם מושג מאיפה להתחיל וכיצד למגר את הכתם העיקש? הנה כמה דברים שחשוב שתדעו על מנת שלא תחטאו במידע שגוי העלול לפגום בנראות הספה החדשה שלאחרונה שילבתם בסלון הבית. 

ניקוי ספות בד – ממה חשוב להימנע? 

מכונת הכביסה עושה עבודה מעולה אבל כשמדברים על חומרי ניקוי חשוב לחדד נקודה אחת- לא כל חומר שתפגשו יתאים לכל המשימות בבית ובטח שלמשימת ניקוי ספות  מקצועי, אז מה בכל זאת עושים? כיצד נפטרים מהכתם העיקש? ראשית חשוב מאוד להבין את משמעות הכתם, האם הוא נמצא בתוך סיב הבד או שהוא עמוק בתוכו? 

במצב בו הכתם נמצא על גבי הבד יהיה ניתן למגר אותו באמצעות חומרי ניקוי מסוימים מאוד מאידך אם הוא כבר שקע עמוק בתוך סיב הבד אזי המשימה שתידרש מכם תהיה רצינית הרבה יותר ולעיתים יהיה אולי עדיף שתפנו לגורמים מקצועיים שמבינים ועוסקים במלאכת הניקוי כאשר המוטו המוביל הוא "נעלמים מהכתם לתמיד". 

אז למה ניתן לומר כי לא כל חומר ניקוי מתאים לסלון שלכם? יש מצבים שאנשים יספרו ויעידו על לא מעט טעויות שהסתיימו בנזקים בלתי הפיכים, ביצירת בלאי גדול יותר, קמט חזק, עיוות ובגדול דהייה שלא יהיה ניתן לתקן. 

מה כן צריך לדעת לפני שמבטלים את הספה מכתמים? 

בטרם תתחילו את משימת הניקוי דעו את סוג הבד, לצורך העניין אם מדברים על קטיפה כאן יידרש מכם לערב ניקוי יבש וחלילה ללא מים. זה חשוב כי אם תשתמשו במים הקטיפה ומרקמה העדין ייפגם. 

במצב של ניקוי בד כותנה בלא מעט מקרים תוכלו להסיר את הכיסוי ולכבס אותו כך שגם לא ייפגם או יתכווץ בכביסה. למרות שזה נשמע קל למדי חשוב לציין כי ספות בד הן אלו הסופגות את הכי הרבה כתמים ונגעי לכלוך ולכן יש צורך לתחזקן לעיתים קרובות יותר. 

ספות בעלות בד קשמיר נעימות ורכות אך חשופות גם הן ללא מעט כתמים שמקרה הנ"ל חשוב שלא לנקות לבד אלא לפנות לגורמים מקצועיים שיבצעו זאת בצורה נכונה ומדויקת כך שהבד העדין לא ייפרם או ייפגע. 

בסיכום דבר, בכתמים על גבי כיסויי הבד יהיה ניתן להשתמש בחומרים כמו אבקת כביסה, סודה לשתייה ועדיין באשר לכל סוגי הכיסוי חשוב לקרוא את הוראות התחזוקה ולפעול אך ורק על פי דרישתן. 

 

מעדיפים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים:    Phone לייעוץ ראשוני
    תחזרו אלי
    וואטסאפ